staniji
24.06.22,07:35
Dobry den,

mam byt v hodnote cca 100 000 € a chcel by som z neho dostat bezucelovu hypoteku, ktora je najlepsia asi vo vubke, kde ponukaju 80 % z hodnoty nehnutelnosti, pretoze mam moznost investovat do jedneho podniku kvoli rozsireniu sluzieb. Pointa je v tom, ze mne momentalne hypoteku nedaju, nakolko mam nejaky spotrebak, a skusal som oslovit aj znamych, kamaratov, ale kazdy sa boji v tejto dobe ist do toho, hoci oni nemozu prist o nic, kedze sa im zarucim tym bytom, navyse samozrejme by som im dal nejake "bolestne", nepomohlo ani to. Preto sa chcem opytat, ci existuje nejaka banka/institucia/ktokolvek/cokolvek, ako ziskat peniaze, ked sa zarucim vlastnym bytom?
P.S. : mam kde byvat, ten byt chcem cisto pouzit len na hypoteku aby som mohol investovat, zbavit sa ho nechcem kedze v tejto dobe je byt plusom.

Dakujem
buchač
24.06.22,07:08
Ani ja by som sa do toho nehrnul...
Nejaké ručenie bytom je o dvoch veciach.

Do takej investície by som som išiel jedine vtedy, ak by si na mňa prepísal byt.
ivka70
24.06.22,07:16
Dovod, ze mas spotrebak, nie je dovodom na to, aby ti banka nedala dalsi uver - ak mas dostatocne prijmy na splacanie. Mali sme tak sucasne 2 hypoteky, problem dostat tu druhu prave vo VUB nebol.
Hacik bude niekde inde. A zobrat za ineho uver je problem aj v rodine, nieto este znamemu, ziadna investicia nie je bez rizika.
staniji
24.06.22,07:53
proste ono to je jedno, v banke mi nedaju, je nepodstatne to riesit, ide o to ci existuje konstruktivne riesenie na to...
Chobot
24.06.22,08:51
Aby si o ten byt ešte neprišiel....
kopretinka
24.06.22,11:36
tam bude riadny zádrhel,prečo ti banka nedá hypotéku....a ty sa divíš,že do toho nikto nechce ísť?? JA by som do toho nešla,ani keby si bol milionár.
korela
24.06.22,17:05
Skus poprosit dobrych priatelov v hotovosti po menších ciastkach, rozlož riziko, nad ktorym by sa v pripade moznej straty dalo mavnut rukou.
buchač
24.06.22,17:14
korela (Dnes 20:05) Skus poprosit dobrych priatelov v hotovosti po menších ciastkach, rozlož riziko, nad ktorym by sa v pripade moznej straty dalo mavnut rukou.
======================
Počuj korela...veď mu napíš súkromnú správu a ponúkni mu nejakú menšiu čiastku...:D :D :D

Ozaj, no schválne...čo je to tá menšia suma, ktorú by si bola schopná odpísať ?

P.S.:
Zasa si napísala jednu z tvojich neskutočných perál ducha.....
duves
25.06.22,05:19
Cit."...skusal som oslovit aj znamych, kamaratov, ale kazdy sa boji v tejto dobe ist do toho, hoci oni nemozu prist o nic, ..." PEKNA BLBOST ĆO PÍŠEŠ. Ak by bol niekto iný miesto teba ten dlžník a úver sa nebude splácať a ten iný bude mať príjem (napr.zo zamestnania...atd), tak banka si uplatní pohladavku zrážkou zo mzdy. To ako v prvom rade. Uplatnenie záložného práva je ako posledná možnosť.