Swonder
28.06.22,10:52
Zdravím, vedel by niekto pomoct s priradením udajov z malej tabulky na zaklade kriteria. Jednoducho na zaklade kodu priradit diel. V príohe posielam priklad. Lomitko znamena "alebo" tzn je tam bud jedna moznost alebo ta druha. za každu snahu vopred pekne dakujem
elninoslov
28.06.22,09:56
Nie je mi jasné, čo chcete. Popíšte to inak, konkrétnejšie. Čo je hľadaná hodnota? Kde je hľadaná hodnota? Na ktorom liste? V ktorých bunkách má byť výsledok? Ako má vyzerať výsledok? Čo je jedna možnosť a čo druhá? ...
Swonder
28.06.22,10:09
Upresnil som to priamo v tom prilozenom excel subore
vdaka
elninoslov
28.06.22,10:17
Takže o podmienky PAM, HSV, FLS ide vždy? Tie musia byť splnené vždy, bez ohľadu na čo, či hľadáte 3 alebo 4 podmienky. A potom niektoré potrebujú aj podmienku LRV. A čo ak nájdem zhodu aj 3 aj 4 parametrov? Ktorý výsledok vypísať? Asi ten so 4.
elninoslov
28.06.22,10:27
Napadol ma trošku zložitejší vzorec s pomocou MMULT, hľadá najskôr 4, až následne 3 zhody (akékoľvek).

Alebo obyčajné zreťazenie VLOOKUP.
Všetko záleží na tom, čo sa má hľadať, či idú vždy po rade, alebo na hociktorom mieste, to ste stále nešpecifikoval.



EDIT:
Príloha "ladhio (2).xlsx" je ten najnovší VLOOKUP s čiastočným popisom v komentári.
Swonder
28.06.22,10:56
ked tak pozeram LRV PAM a HSW je podmienka vzdy a obcas ide aj na zaklade FLS. Vysledok moze byt vzdy iba jeden. Ten vysledok musi byt priradeny ku konkretnemu riadku vzdy na zaklade podmienok v stlpci E
elninoslov
28.06.22,12:04
Stĺpec E je pre hľadanie irelevantný, lebo neobsahuje "+" a teda sa nikde nevyskytuje. Pozrite si ten príklad VLOOKUP. Najskôr hľadá 1234, potom 123, a ako posledné 234. Presne v tomto poradí. Teda nie 1342 alebo 4321, ale vždy 1234. Chápete aký je rozdiel medzi riešením VLOOKUP a MMULT+COUNTIF ? MMULT+COUNTIF hľadá akékoľvek 4 zhody kdekoľvek (teda napr. aj 4321), a následne akékoľvek 3 zhody kdekoľvek (teda napr. aj 413).
Swonder
28.06.22,16:49
pekne ďakujem za snahu :) tie "+" v tabulke sa mozu kludne odstranit (bral som ako automaticke ze takurobite). neviem to lepsie vysvetlit:
proste priradit čislo dielu na zaklade podmienok: niektory diel ide na zaklade 3 podmienok iny na zaklade 4.ja mam ale vždy 4 podmienky ktore nie vzdy musia byt zastupene. aby toho nebolo malo este je tam ta zastupitelnost v LRV (AV0/AV1)
ak sa nikto na to nepodujme nevadi (napisem do Microsoftu :) )este raz dakujem za snahu
elninoslov
28.06.22,18:38
Vy vôbec neodpovedáte a navyše predpokladáte, že vieme na čo myslíte.
Ako sa odlišuje 4-parametrový diel od 3-parametrového? Môj typ: Najskôr sa pokúsim nájsť reťazec 4 parametrov LRV+PAM+HSV+FLS (presne !!!, teda nie LRV+HSV+FLS+PAM a pod) v malej tbl ZĽAVA !. Ak ho nenájde, potom čo? Má hľadať 3 parametre PAM+HSV+FLS a to ZPRAVA ! (to vylúči LRV vplyv, a tiež podotázka - môžu/nemôžu byť parametre poprehadzované???). Tými 3 parametromi sa myslia vždy len a len parametre PAM+HSV+FLS? Alebo sa tým myslia aj parametrové kombinácie LRV+PAM+HSV? ... Vy zabudnite, že viete čo chcete. Musíte podať vysvetlenie také, že človek, ktorý nemá páru o čom točíte, to pochopí, a to bez nejasností, ktoré Vám tu stále predhadzujem. Ešte ste nedal jediný príklad konkrétne hľadaného textu 4 a 3 parametrového hľadania. A už vôbec nie požadovaný konkrétny výsledok, a duplom ste z praxe nepoukázal na jediný možný konflikt (zprava/zľava/prehodené parametre,...), ani nekomentoval moje doterajšie výsledky vzorcov - či sedia, nesedia, iba niektoré, ktoré sú zle, .. Ako sa mám inak opýtať.