00bobenka
28.06.22,15:37
nedovolí mi prihlásiť sa elektron.služieb do SP, vraj iba s eid alebo heslom, no ja žiadne nemám, prihlasovala som sa zatiaľ len cez grid kartu. Potrebujem poslať mesačný výkaz.
tigy
28.06.22,13:44
Budete musieť ísť do Sociálnej poisťovne a spravia Vám nový prístup cez ID a heslo a apku na mobile, alebo cez OP a čítačku. Ak nie ste konateľ, budete potrebovať aj overené splnomocnenie.
Grid karty už neplatia, kolegyňa si to tiež musela ísť osobne vybaviť na pobočku, lebo sa jej nedal odoslať výkaz.
00bobenka
28.06.22,13:51
osobnee? to nemyslia vážne?
duves
28.06.22,14:05
Heslo bolo treba zriadiť už davno, písali o tom. Aplikáciu používam FreeOTP: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fedorahosted.freeotp&hl=sk&gl=SK
tigy
28.06.22,14:48
Kolegyňa to riešila minulý týždeň, volala na pobočku, povedali jej, že Grid karty už od 31.3.22 neplatia, ale ešte donedávna sa cez ne dalo prihlásiť, aby si ľudia mohli vybaviť ten nový pristup elektronicky. Teraz však už vôbec karty nefungujú, takže vraj musí prísť osobne...
veronikasad
28.06.22,14:52
Mne dcéra inštalovala prístup koncom marca doma. Prihlasujem sa cez heslo a identifikátor. Mám kartu na klientovo meno.
U klientov, ktorých mám pod svojím menom sa prihlasujem cez OP s čipom.
tigy
28.06.22,16:08
Áno, vtedy sa to ešte dalo...
anka_p
28.06.22,17:23
nie oni to nemyslia vážne, to napísla tigy. Ja mám skúsenosť, že je potrebné zavolať na pobočku, kompetentná pracovníčka zo SP Vám odošle nové heslo a podľa pokynov budete pokračovať.....
kn-alka
28.06.22,17:30
Mne cez telefón teta zo SP sprístupnila vstup cez grid kartu, presmerovala rovno do nastavení, aby som si mohla nastaviť heslo, s ktorým sa budem prihlasovať a navigovala, ako si stiahnuť aplikáciu do mobilu a aktivovať prístup cez heslo + aplikácia
tigy
28.06.22,19:33
Jasne, najlepšie je zavolať tam a uvidíte, čo vám povedia ... My sme mali to "šťastie", že vyžadovali osobnú návštevu.
Janiela
29.06.22,09:40
Žiadosť a plnú moc som poslala cez www.slovensko.sk - soc poisťovňa/všeobecná agenda a do dvoch dní som mala prístupy. Dohodu som neskôr tiež podpísala elektronicky.
00bobenka
01.07.22,12:52
ano, vybavila som to cez mobil, vďaka Bohu. Pani na SP bola veľmi milá a ochotná :-)