Miriam06
29.06.22,05:55
Dobrý deň, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti so mzdami vo VS, len v súkr. sektore. Preberám agendu od 1.7.. Používame program SOMI kde už od predch. mzdára sú nahodené plat. tarify a triedy. Prosím, robia programy aktualizáciu týchto navýšení samé? Bude mi stačiť na prípravu plat. dekrétov výstupy z aktualizácii programu (ak to robí)? alebo treba všetko prepočítavať ? plat sa skladá z tarif. platu a osob. ohodnotenia. Ďakujem za každú radu.
sisa3
29.06.22,10:18
Konkrétne tento Váš program nepoznám, ale už som robila v dvoch rôznych programoch pre VS a v každom mi chodila pri valorizácii aktualizácia s novou tarifnou tabuľkou. Ale myslím, že to nám tvorcovia softwaru pošlú možno koncom júla + budú zapracovávať aj zmeny v daňovom bonuse. Poprípade ak máte kontakt na Vášho dodávateľa programu, zavolajte im a opýtajte sa.
Miriam06
29.06.22,17:29
ďakujem za reakciu. SKôr som to myslela tak, že ak má u konkrétneho z-ca nahodený tarifný plat, či sa mi to uňho po aktualizácii automaticky zmení? nebudem musieť ja prepočítavať? tabuľku si stiahnem aj sama, len pre mňa je to španielska dedina momentálne, nevyznám sa v zaradovaní zatiaľ a keď budem musieť pripravovať v júli 100 nových platových dekrétov, tak neviem neviem. Ďakujem
veronikasad
29.06.22,18:52
Dopln názov programu do nadpisu témy, snáď sa ti ozve Janka Motyckova...
veronikasad
30.06.22,12:22
Jana Motyčková
01.07.22,09:23
V programe sa dá zadať tarifa bez sumy, (v pravidelných zložkách kód 1121 bez sumy), v takom prípade program pri zmene platových taríf počíta s novým tarifným platom. Ak je ale v uvedenom údaji suma zadaná, treba pri zmene platových taríf údaj prepísať. Osobné ohodnotenie sa zmenou platových taríf zamestnancom nemení, toho sa netýka 3 - percentné zvýšenie od 1.7.. Keď niečo k softu neviete, volajte na hot-line, číslo je na obrazovke pri spustení programu.