Kováczová
02.07.22,12:46
Štátna škola (zriaďovateľ je VUC) si chce v objekte školy zriadiť kaplnku (modlitebňu- rímskokatolícka cirkev). Školu navštevujú aj žiaci iného vierovyznania, príp. ateisti. Je toto v súlade so zákonom, alebo sa ako rodič môžem nejako ohradiť. Mne osobne to vadí, svoje dieťa som na túto školu prihlásil ako do štátnej školy a nie do cirkevnej ... Odhliadnuc od toho, že v triedach sú na stenách symboly (kríže a pod.), toto som ešte prehltol, ale že rodičov ešte nútia na nejaké zbierky za účelom zriadenia kaplnky, to mi už príde príliš. Vedenie školy je katolíckeho vierovyznania a aj väčšina zamestnancov školy, ale predsa nemôžu takýmto spôsobom "propagovať" svoju vieru. Existuje na toto nejaký predpis, príp. vyhláška? Ďakujem.
veronikasad
02.07.22,11:15
Čo o ti bráni preradiť dieťa na inú školu?
buchač
02.07.22,11:35
Existuje na toto nejaký predpis, príp. vyhláška?
======================
Či existuje alebo nie...tak to je v tejto chvíli úplne jedno.
Ak neexistuje, tak smola.
Ak existuje, tak cirkev svatá má svoje zákony a tie svetské budú riadne ošetrené v súlade s daným stavom.

To sa chceš akože s cirkvou naťahovať ? Nemáš inej roboty ?
Decko je ešte normálne ? Tak začni mudrovať a decko bude čochvíľa zdeptané a nijako tomu nezabrániš.
---------------------------------
Zbierky ti prídu príliš ?
Hm...a kde je ešte aj niečo iné, čo je cez ? Napríklad také zneužívanie detí kňazmi.
Kováczová
02.07.22,12:37
Nebráni mi nič a nikto, odbor, ktorý chce študovať, je práve na tejto škole, prečo by som mal dieťa preradiť na inú školu?
Kováczová
02.07.22,12:46
Ďakujem za odpoveď, aj keď som čakal inú. Čo sa týka "počinov" cirkevných hodnostárov, radšej sa nejdem vyjadrovať, lebo by sa to zvrhlo na búrlivú diskusiu, potreboval som len vedieť, či existuje nejaký predpis, odkiaľ - pokiaľ sa môže v štátnej škole presadzovať demagógia "vymývania mozgov" u detí.
veronikasad
02.07.22,12:59
Predpokladám, že v štátnej škole sa deti nemodlia pred vyučovaním, náboženská výchova, ani príspevok na kaplnku nie je povinná. Či tvoje rozhodnutie ponechať dieťa v tejto škole je správne, zistíš podstatne neskôr...
buchač
02.07.22,13:28
Kováczová (Dnes 14:46) či existuje nejaký predpis, odkiaľ - pokiaľ sa môže v štátnej škole presadzovať demagógia "vymývania mozgov" u detí.
====================
Prečo sa nerealizuješ sám a nevyhľadáš si náležité info ?

Odpoviem ale aj inak.
Na školách sa už presadzuje všeličo...prečítaj si.
https://blog.sme.sk/ocilkova/politika/hrozi-na-slovensku-odoberanie-deti

Nie je vymývanie mozgov aj tie všeliaké onačiny z dielne "horkokrvných bratov a sestier" Bruselského pôvodu ?

Otázka už potom znie tak trochu inak.
Nie je lepšie, ak sa na škole učí NORMÁLNYM spôsobom náboženská problematika ako by sa malo vyučovať niečo o stovkách pohlaví, o rodovosti...a tým pádom v podstate zmiasť decká.

Nútia na zbierku ?
Hm...a to akým spôsobom ? Vyhráža sa niekto ohňom pekelným ? ;)
duves
03.07.22,06:39
Skúste viacerí rodičia petíciu.
pavol54
03.07.22,07:30
Dobre že nie sme v Rakúsku alebo v Nemecku 5x denne z minaretu niekde vedľa školy počúvať spev meluzína to tá kaplnka je oáza ticha
duves
03.07.22,08:40
Semetrika1
29.11.23,11:12
Príspevok na rodičovské združenie a iné príspevky sú dobrovolné. Nikto nikoho nemôže do nich nútiť. Ani vstúpiť do "ZRPŠ" nie je povinné. Môže vedenie aj kľačať na kolenách.
Nandrolon
29.11.23,11:51
Skús to neplatiť a uvidím, ako sa ti bude dieťa v škole učiť.
Takých mudrlantov som sa už napočúval...
Semetrika1
29.11.23,13:16
Skúsili rodičia a nič sa nestalo. Škola bola bezmocná a učitelia sa na žiakoch nevŕšili. Ale vyzerá to tak, že tam kde chodí dieťa pani Kováczovej to bude problém. Podľa mňa mravný, ale zo strany vedenia školy a nie matky dieťaťa.