Janka4110
14.07.22,17:47
Každý už to určite zažil. Máte diagnózu a dostali ste termín hospitalizácie až o niekoľko mesiacov. Nemá niekto skúsenosti s tým, že ste sa dali operovať inde? Je júl a mám nastúpiť na Kramáre v októbri. Rada by som sa vyhla jesennému nástupu rúšok a opatrení. Do Ružinova sa bojím, lebo odtiaľ ma poslali na Kramáre s tým, že moje ošetrenie nevykonali ako mali. Iné nemocnice ani zariadenia nepoznám. Som z dediny v okrese Senec. Napísala som mail aj do Mediklinik súkromnej kliniky, ktorú mi poradili, ale odpovedali mi, že nakoľko to nie je jednodňová záležitosť, nevedia mi pomôcť. Ak by mi vedel v tomto niekto poradiť, budem rada. Ďakujem
ivka70
14.07.22,16:08
Asi by chcelo blizsie povedat, o aku operaciu alebo aspon oblast ide.
Pomoct by mohla zdravotna poistovna, ta vie, kde ma zazmluvnene kapacity a taku sluzbu (najst lekara/zariadenie) svojim poistencom aj poskytuje.
buchač
14.07.22,16:37
Rada by som sa vyhla jesennému nástupu rúšok a opatrení.
======================
Fasa dôvod....takže to nebude asi niečo vážnejšie.

Apropó...opatrenia v nemocniciach sú v platnosti stále, čiže aj rúška a podobne.
veronikasad
14.07.22,18:37
Aj zákazy návštev v niektorých nemocniciach už platia aj teraz...
Janka4110
15.07.22,10:29
Ide o obličkové kamene. Ďakujem, vyskúšam kontaktovať svoju poisťovňu. Nevedela som že mi môžu pomôcť aj v poisťovni. Nemôžem si dovoliť byť 4 mesiace PN. Kontaktovala som nemocnicu v Nových Zámkoch, odtiaľ mi prišla odpoveď že tiež dávajú termíny v októbri.
kopretinka
15.07.22,10:41
4 mesiace PN na kamene?
ivka70
15.07.22,10:43
asi odteraz do operacie v oktobri....
tiez si nemysli, ze by to mala byt v kuse PN. Kolega tak prekonal par kolik, nez ho operovali, medzitym normalne pracoval, asi raz sme ho viezli z prace na pohotovost kvoli bolestiam ...
ivka70
15.07.22,10:46
Ak ti rovnaky termin dala aj dalsia nemocnica, asi to bude dost zavisle od cakacej doby pacientov v poistovni .... tam asi ani poistovna viac nic nevymysli, ak stav nebude akutny ...
kopretinka
15.07.22,10:51
no to ju ziadny doktor nebude držať na PN až do operácie
Janka4110
15.07.22,11:12
týždeň som bola na dovolenke ale už som musela prejsť na PN lebo mi zaviedli tú hadičku. Teraz som doma, sama som si naordinovala dietu z internetu, som nervózna. Kebyže mám prácu z domu môžem robiť lebo nič mi nie je. Ale som vedúca v obchode s potravinami.
Janka4110
15.07.22,11:21
bez návštevy to zvládnem, viem aj že treba mať už zase tie respirátory, aj to zvládnem, len keby bolo zariadenie kam by ma prijali.
kopretinka
15.07.22,11:21
jaaj,stent? som si to musela vygugliť...nemala by byť pri tom nejaká fyzická námaha,tak preto ťa dali na PN....fakt si zavolaj do poisťovne,že kde robia tú operáciu,čo majú tebe robiť a či nie je skorší termín,ale pochybujem,ak neumieraš od bolesti.....
Janka4110
15.07.22,11:27
Už čakám na odpoveď z poisťovne. Bolesti nemám, ani nechcem tak veľa pijem a dodržiavam tú diétu. Ale 4 mesiace doma...ale nevzdávam sa.
veronikasad
15.07.22,11:37
Osobnú skúsenosť nemám, toto sa mi celkom pozdáva,len to asi nebude lacné
www.uroplus.sk
Janka4110
15.07.22,11:44
Fíha, idem tam hneď napísať. Nejde mi do hlavy, prečo to takto neriešia už v nemocnici keď sa to dá. Prečo mi to nenavrhli? Napísala som tam mail, takže čakáme na odpoveď...Ďakujem Veronika
ivka70
15.07.22,11:54
Zdravotny stav vie posudit len lekar, asi to nie je na rozbijanie kamenov laserom, ked ti taku moznost ani neponukli. A ta uroplus je tiez jednodnova urologia, ako Mediklinik.Ale za pokus nic nedas
A hlavne, zdravie je dolezitejsie, ak bude treba PN, tak bude, ziadna robota za to nestoji, si ho nicit..
kopretinka
15.07.22,12:04
majú zmluvu so všetkými poisťovňami
Janka4110
15.07.22,12:11
To je veru veľká pravda, telo máme každý iba jedno a treba sa oň starať. ďakujem za pomoc, vážim si to.
veronikasad
15.07.22,13:07
Do konca mesiaca má BB dovolenku, ZV dnes s dovolenkou konci... Treba skúsiť aspoň konzultáciu...
buchač
15.07.22,13:14
Janka4110 (Dnes 14:44)Fíha.
Nejde mi do hlavy, prečo to takto neriešia už v nemocnici keď sa to dá. Prečo mi to nenavrhli?
=======================
Fíííha...To je akože bežná ambulancia informačná kancelária ?
Fíííha...ako vieš, že to takto neriešia už v nemocnici ?
Fííííha...žeby preto, lebo bežný špitál nepýta za výkon.
Medzi ľuďmi je takých urologických pacientov teda veľa a preto sú aj tie dlhé čakacie lehoty.
Kto si zákrok môže dovoliť zaplatiť, tak má výhodu...kto nie, tak trpí a čaká.

Čo som sa pozrel na cenník, tak sumy sú fasa...len ten základ pred zákrokom by stál cca 200€. Dokopy so všetkým to tak rátam na takých cca minimálne 500€
Janka4110
15.07.22,13:16
Áno, ďakujem pekne, všetko som si na tej stránke prečítala. Aj moja obvodná si zobrala mesiac dovolenky, ešte že má kto zastupovať. Keď sme boli na pohotovosti v Ružinove, ani sa nečudujem lekárom že tu nechcú pracovať. Tá nemocnica vôbec nevyzerá ako nemocnica. Veď tam majú v streche diery.
Janka4110
15.07.22,16:08
Ďakujem vám všetkým za pomoc a podporu. Ozvali sa mi z tej kliniky uroplus a vezmú ma 11.8.
Všetkým vám želám veľa zdravia.
veronikasad
15.07.22,16:28
Informuj sa vopred na cenu vyšetrenia a zákroku, aby si nezostala (nepríjemne) prekvapená ...
Janka4110
15.07.22,16:51
informovala som sa. Žiaľ je to veľká suma, musíme sa doma zložiť, ale je to aspoň o dva mesiace skôr.
veronikasad
15.07.22,16:58
kolko ?
kopretinka
15.07.22,18:06
ako to,že platíš,veď majú zmluvy so všetkými poisťovňami,cenník je pre nadštandardné úkony alebo pre samoplatcov.
veronikasad
15.07.22,18:09
Za nadštandard sa v sukromných zariadeniach považuje všeličo, dopláca sa aj pri následných pooperačných kontrolách ... Sumy výkonov su podstatne vyššie ako prepláca prísl. zdr.poisťovňa