gentleman
23.07.22,12:14
Ahoj, rád by som si nechal poradiť. Chcel by som odkúpiť jednu E-čkovú parcelu vedenú ako orná pôda v extraviláne cca 20 árov na záhradkárčenie. Roky je nekosená. Vlastnia ju 2 súkromné osoby a v 1/3 poľnohospodárske družstvo. Ako osloviť majiteľov? Listom? Problém vidím v tom poľnohospodárskom družstve, oni veľmi pozemky nechcú predať. Ale teoreticky by som odkúpil od 2 majiteľov - a používal by som teda 2/3 parcely. Ďakujem za radu. Neviem ako začať.
buchač
23.07.22,14:42
Ale teoreticky by som odkúpil od 2 majiteľov - a používal by som teda 2/3 parcely
=============================
Ako začať ?
Nuž osloviť 2 osoby s ponukou na kúpu.

Problém nebude len v tom, že družstvo nechce predať...problém bude aj v tom, že tie 2 osoby sú povinné (v prípade potencionálneho predaja) ponúknuť svoje časti spoluvlastníkovi...čiže družstvu.
...a keďže družstvo predať nechce, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou dá očakávať, že na ponuku bude družstvo reflektovať.
Mária27
23.07.22,15:29
Ak mu to prevedú a družstvo to 3 roky nezistí .... Niekedy je problém na katastri, najmä pri E parcele, žiadajú geometrický plán a vyjadrenie všetkých vlastníkov.
romana147
23.07.22,18:09
Zvláštna parcela / orná pôda / roky nekosená = semená nasiate na 8 rokov
20 árov / chceš zahrádkarčiť /// vodu máš









,