Katkadigi
23.07.22,16:19
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ako postupovať v prípade,že v autoservise mi opravovali automatickú prevodovku a po tejto oprave mi auto alarmuje na palubovke, 2x ma dalo do núdzového stavu. Pán v servise tvrdí,že to nie je jeho chyba on prevodovku opravil . Platila som nemali sumu(1600€). Potom som išla do iného servisu vymenili mi štartér(300€) v ďalšom servise vraj je problém v budiku(80€). Čiže skoro 2000€ a každý mi povedal, že čo asi môže byť problem...ale auto stále signalizuje...a pípa na palubovke. v dalsom servise potom zavolali pána z fordu,keďže sa jedná o Ford c-max, ten povedal ale nemám to na papieri ,keďže to bolo cez známeho, že keďže menil niečo v prevodovke sa elektrika musí spolu načipovat....vo forde čo nie je mala suma. Mám nárok na reklamáciu, keďže po oprave prevodovky nemám auto úplne....v poriadku? Teraz to neviem ani predať a neprejdem ani STK....poraďte mi čo mám robiť. Ďakujem
buchač
23.07.22,14:44
Tri servisy sa realizovali ?
No ja neviem...ale čo tak dať auto do autorizovaného servisu ?
ivka70
24.07.22,04:51
Hlavne nerobit hovadiny a nestriedat servisy ako spodne pradlo. U koho chces teraz co reklamovat? Reklamovat si mala hned prvu opravu u toho, kto ju robil.
Katkadigi
24.07.22,05:17
Bohužiaľ u toho prvého som reklamovala vrátila som mu auto počas 2tyzdnov 3x a potom mi povedal že to nie je jeho chyba a mám ísť inde on elektriku v aute nevie opraviť. Viete ja som žena do mňa sa pustil či si myslím že mi naschvál opravil auto....no proste komunikácia s ním bola....tak som išla do druhého servisu kde mu diagnostika vyhodila že asi to bude štartér. Tak ten vymenil štartér a potom som nakoniec išla takému čo robí elektriku v aute...vymenil budík...ako.myslela som že keď dám do servisu auto...že nebudem riešiť že on nemá elektrikára....on to už neviem čo s tým....ako natrafila som asi na zlý servis....ale keď ste nový v meste nepoznáte niekoho idete do najbližšieho servisu a dúfate že ako žene pomôžu...ale asi som sa zmýlila ...dnes tá oklamu keď vieš že sa tomu nerozumieš raz dva
Chcela som len radu čo robiť či sa niekde dovolam spravodlivosti....a tie komentáre ako striedam servisy ..a iné....komentáre má nezaujímajú dakujem
Katkadigi
24.07.22,05:20
Bola som aj tam ale keď....dáte za opravy cca 2000€ a v autorizovanom servise vám povedia že oprava repas prevodovky 1500€ a nacipovanie 2000€ tak si poviem že to snáď nie....už si kúpim nové. Mne sa jedná o spravodlivosť...ako mám postupovať....pri reklamácii autosevisu....ďakujem za pochopenie
buchač
24.07.22,05:39
Katkadigi (Dnes 08:17)
Chcela som len radu čo robiť či sa niekde dovolam spravodlivosti....a tie komentáre ako striedam servisy ..a iné....komentáre má nezaujímajú dakujem
============================
Nepochopila ?

Autorizovaný servis dáva zásadne faktúru.
Tie ostatné môžu dať, no nemusia....šak nejaká dohodička.
Mám ciťák, že faktúra asi nebude k dispo...či ?

Suma sumárum...ak neexistuje nejaký doklad o vykonanej oprave (objednávka, faktúra), tak na základe čoho sa chceš dovolávať svojho práva ???

Ak papier existuje ? Aký je tu problém ?
Možností je viacero...od podnetu na ŠOI až po súd.
Katkadigi
25.07.22,03:31
Faktúru mám od toho prvého servisu prečo by som nemala
ivka70
25.07.22,04:22
Máš nárok na reklamáciu, ale tým, že si do auta nechala zasahovať 3 servisy, je problematické určiť, kto zanedbal čo a či vôbec. Skusit môžeš.
Predpokladám, že by si sa musela súdiť a preukázať, že si si precipovanie u niekoho objednala (ak je to skutočne jediný problém).
Nevidím to ružovo, zaplatíš znalca, súd a ešte budeš roky čakať na neistý výsledok.
Aj ten prvý servis spravil, predpokladám, to, čo vyfakturoval a prevodovka funguje.
To original servis Ford ťa vyjde lacnejšie.
buchač
25.07.22,05:29
Katkadigi (Dnes 06:31) Faktúru mám od toho prvého servisu prečo by som nemala
=================================
...a čo chceš reklamovať ?
Prvú opravu...druhú a či tretiu.....alebo nebodaj všetky ?

Veď uvažuj logicky.
Prvý autoservis predsa nezodpovedá za následne opravy...či ?
...a od tých nasledujúcich faktúry nemáš alebo hej ?

Žiaden súd (v prípade konania) nerozhodne v tvoj prospech....neexistuje, neverím.

P.S.:
Po prečítaní recenzie vrelo doporučujem neinvestovať do auta...
http://www.autorubik.sk/clanky/ford-c-max-2003-2010-recenzia-skusenosti-a-spolahlivost/
Nandrolon
25.07.22,17:27
Tu vidím iba 2 možnosti:
1. Dať auto do autorizáku, nech ho "dajú dokopy" ale počítaj cenu opravy ako keby nič na ňom nebolo opravované, teda znova celú sumu opravy
2. Auto predať s čo najmenšou stratou a kúpiť iné.

Myslím si, že skončíš u 1. možnosti, nakoľko určite nekúpiš auto za sumu, ktorú investuješ teraz do opravy, alebo pri potencionálnom predaji, v "rovnakom stave" ako bude to tvoje po tej oprave...
Ak je ešte schopné a nie je už "vyžité", daj ho znova opraviť.
jslancik
25.07.22,18:37
perfektné :D ako sa hovorí, hlúpi dvakrát kúpi. dokonca niekto až štyrikrát :D autorizované servisy sú smrrrrť.