Mr.40
25.07.22,08:47
O2 na jar ponúkalo službu VOYO na tri mesiace zdarma. Aktivoval som si ju s tým, že ju chcem využívať iba tie tri mesiace a po tom čase mi bude deaktivovaná. Tri dni pred koncom platnosti mi prišla SMS, že od 8.7. bude spoplatnená sumou 5,99€. V správe sa neuvádza, že si ju mám deaktivovať. Aktivoval som si ju predsa len na dobu 3-mesačnej akcie a predpokladal som, že mi ju po tejto dobe automaticky zrušia. Má O2 právo požadovať platbu za službu, o ktorú som nemal záujem a nijakým spôsobom som o ňu ani nežiadal? Môžu mi túto mnou nepožadovanú službu automaticky predĺžiť bez môjho súhlasu?
ivka70
25.07.22,06:59
Ty si si aktivoval sluzbu s tym ,ze prve 3 mesiace za nu neplatis.
Ostatne ti povie zmluva, ktoru si uzavrel.
Prestuduj si v zmluve, co si podpisal.
A dokedy si mal sluzbu zrusit, ak si ju dalej nechcel vyuzivat.

Zjavne si ten termin presvihol a teda teraz ju mas riadne aktivovanu a O2 ma pravo ti tuto sluzbu spoplatnovat, az kym nepoziadas o zrusenie v sulade so zmluvou.
Ake tam mas terminy, to uz musis vediet ty.

Neoplati sa predpokladat, ze ti nieco zrusia automaticky. PReco by to robili, ak ty neprejavis volu zrusit to, co si si aktivoval. Ved by porusili zmluvu.
Mr.40
25.07.22,07:10
Žiadnu zmluvu som nepodpisoval, iba som bol v pobočke O2, kde mi ju aktivovali
ivka70
25.07.22,07:42
:) len tak, ze si im to povedal, ze? nechceli ziadny suhlas preukazatelny ....
tak chod znovu na pobocku a zisti, co ti aktivovali
Mr.40
25.07.22,07:48
Chcel som si to aktivovať doma cez PC, ale nešlo to, tak mi to urobili na pobočke. Bez toho, aby som čokoľvek podpísal... čiže žiadna zmluva neexistuje, v ktorej by som sa zaviazal dodržať akékoľvek podmienky
buchač
25.07.22,07:50
Nepredpokladaj....čo si nepochopil ?
VOYO ťa len upozornilo na spoplatnenie služby a na nič iné.
Finito, ende, koniec...
ivka70
25.07.22,09:33
Stacilo by precitat si podmienky, ktore si aktivovanim potvrdil (ved si to potvrdzoval cez kartu, to uplne staci)
Toto je z navodu, urcite su k tomu
aj vseobecne podmienky :)
https://www.o2.sk/documents/2355222/169964593/N%C3%A1vod_aktiv%C3%A1cia+dar%C4%8Deka+VOYO_prepai d+s+EV.pdf

"V prípade, ak si predplatné nezrušíte pred ukončením
3-mesačného bezplatného obdobia, automaticky vám
bude stiahnutý poplatok 5,99 € za nasledujúci
mesiac. "
misoft
25.07.22,09:57
Mr.40 - už to, že ti ju AKTIVOVALI .- je zmena v zmluve. Boli ste pri tom obaja - TY a zástupca O2. A pokiaľ by si čítal VOP - tak by si sa dočítal, že zrušenie AKTIVOVANEJ služby ich MUSÍŠ ty sám iniciovať - t.z. osobne, na diaľku tú službu deaktivovať. Tie tri mesiace boli na to, aby si si ju vyskúšal a mal tak možnosť sa rozhodnúť. Vyskúšal si ju, ale si ďalšie už nezrušil. O2 má právo ťa na to upozorniť (aj ťa upozornili) a ty máš právo buď pokračovať, alebo to zrušiť. Ale nerobil si nič, len si si myslel, že to za teba urobia oni. Prešvihol si termín, tak zaplať a ihneď si to chod deaktivovať.
A tvrdenie, že žiadna zmluva neexistuje - to je tvoj mylný dojem. Už len to, že si klientom O2, len to, že si si vyžiadal službu VOYO - je to ZMLUVA! Nechceli podpis? Ale ak si ich klientom, predsa majú tvoje údaje, sám si ich im musel poskytnúť = súhlas. Tvrdenie, že cez PC sa nedá - DÁ SA! Máš svoj účet, len si si asi neaktivoval Moje O2 a tam si môžeš všetko nastavovať, ako potrebuje - dokonca aktivovať a deaktivovať VOYO.