Mimiiiq
26.07.22,16:52
Dobry den.
Ocenil by som Vasu radu.
V Telekome mi vznikol dlh ,ktory na zaklade dlhodobo nepriazn.zdrav.stavu a rovnako aj dlhej dobe od kedy som nezamestnany narastol az na sumu cca 1600 eur. Dlh uz presiel spolocnosti urcenej na vymahanie .Chceli sa so mnou dohodnut na splatkach max 3och. (pre mna nezrealizovatelne).
Hrozi mi teda exekucia-a po varovani aj zapisanie na ciernu listinu-kde stracam moznost si v buducnosti zobrat pausal ,uver,hypo a pod.
Je nejaka cesta (pravna a pod.) ako zamedzit exekucii ,alebo je to uz vopred prehraty spor ,kde mi bolo povedane ze dlh narastie do ovela vyssich sum (uroky,pokuty atd .) ,co je pre mna viac ako devastacne.
PS: ano,viem, z casti si za to mozem aj sam .
-
Dakujem pekne :(
Mila123
26.07.22,17:49
z časti???? nie celkom, kto je zodpovedný za Váš dlh????? nie vy???? prepáčte, sebaľútosť nepomáha.....
misoft
26.07.22,18:18
buchač
26.07.22,18:26
Dlh uz presiel spolocnosti urcenej na vymahanie.
----------------------------
Dovtedy si sa hrala na mŕtveho chrobáka ?
===================
Je nejaka cesta (pravna a pod.) ako zamedzit exekucii
----------------------------
V podstate len jedna možnosť.
Zohnať peniaze od niekoho (rodina, kamoši) a urýchlene dlh u exekútora vyplatiť. Banka asi nie, tá nezamestnanému pôžičku nedá.
Na súd zabudni...ten nevyhraješ ani náhodou...a dlh okamžite narastie.
Mila123
27.07.22,06:43
ako vidím, toto Vám pomáha......teda kto z tej zvyšnej časti je zodpovedný?
Mila123
27.07.22,06:48
a teraz bez všetkého iného...... osobný bankrot by neprichádzal do úvahy? pozeral ste si podmienky? na UPSVaR je oddelenie, kde pracujú právnici, kt. pomáhajú pri dlhoch......aj toto je jedno z riešení......
Dáša_
27.07.22,07:22
Ak máte byt alebo inú nehnuteľnosť a chcete sa zaujímať o osobný bankrot, prosím, informujte sa o splátkovom kalendári. V opačnom prípade o svoj podiel na nehnuteľnosti prídete. To len na okraj. A čo sa týka osobného bankrotu všeobecne, treba ísť cez Centrum právnej pomoci.
Mila123
28.07.22,12:27
tatranka3725
29.07.22,10:02
Mimiiiq
29.07.22,10:05
Dakujem pekne.situacia vyriešená.