Pesamacka1
27.07.22,03:16
Zdravim,
Chcel by som sa spytat otazku ohladom verejneho zasadnutia na sude...
Bol som predvolany na ver. zasadnutie na sude kvoli ziadosti o vratenie vodicskeho preukazu po uplynuti polovice trestu...
Vodicak by bol zadrzany z dôvodu že som odmietol podrobiť sa krvným testom ako vodič čo je trestný čin. Po uplynuti polovici podmienečneho trestu som poslal žiadosť na súd od policie na upustenie zvyšku trestu
Súd nariadil verejné zasadnutie... x.x...
Chcem sa spytať prečo mi súd neposlal uznesenie, aby som mohol žiadať o v.p, keďže som nikdy predtym, ani doteraz nebol stíhany ani pokutovaný...
A či sa mám na zasadnutí obhajovať sám alebo kontaktovať obhajobcu...
( Zbytocne komentare od ludi čo o sa do toho nevyznaju vymažem, takže si ich nechajte pre seba keď nepoznáte okolnosti, niesom na to zvedavý)
ivka70
27.07.22,03:35
- Prečo mi súd neposlal uznesenie, aby som mohol žiadať o v.p, keďže som nikdy predtym, ani doteraz nebol stíhany ani pokutovaný...

Pretoze si bol pravoplatne odsudeny na podmienecny trest. Nebol ti "len" odobraty VP za nejky priestupok. A ani podmienecny trest este neuplynul.

- či sa mám na zasadnutí obhajovať sám alebo kontaktovať obhajobcu...

Súd bude na verejnom zasadnutí zisťovať, či ste viedli riadny život a či vysloví, že ste sa osvedčili. Riadne vedenie života súd zisťuje komplexne. Tzn. že zisťuje splnenie zákonom predpísaných povinností, pracovných, rodinných a iných povinností.To ti si obhajca nepomoze preukazat. Ale ako uznas za vhodne.

- Zbytocne komentare od ludi čo o sa do toho nevyznaju vymažem

Nevymazes :)
buchač
27.07.22,03:51
Bol som predvolany na ver. zasadnutie na sude kvoli ziadosti o vratenie vodicskeho preukazu po uplynuti polovice trestu...
Chcem sa spytať prečo mi súd neposlal uznesenie, aby som mohol žiadať o v.p, keďže som nikdy predtym, ani doteraz nebol stíhany ani pokutovaný...
==============================
Najprv vymaž svoje blbosti.
Potom napíš príspevok znova, aby dával význam...
Nik nie je zvedavý na chujoviny.

K vyššie uvedenému poznámka.
Ešte som nevidel súd, ktorý by poslal NAJPRV uznesenie alebo rozsudok a až potom by došlo k zasadnutiu súdu...;)

P.S.:
...a nechlastaj za volantom.
romana147
27.07.22,04:33
a napchá sa ti tam napríklad aj prokurátor
a môže byť zvedavý, prečo nechceš absolvovať celý trest.
Pokial sa vieš LOGICKY obhájiť sám, neotravuj advokáta
ale ak sa na to pýtaš, tak radšej áno :D