48912
29.09.06,07:50
Dobry den,

na zaklade pokynu od konateľky spoločnosti boli omylom vystavené dve faktury na jednu vec. Ako mam teraz postupovať. Mám tu druhú fa uplne vymazať, vystaviť k nej dobropis alebo vystaviť storno faktúru?
Pracujem v OMEGE. Dakujem
ZuzanaA
29.09.06,06:09
Záleží od toho, či ti už za tou mylne vystavenou faktúrou nasledujú ďalšie faktúry, ak nie v pohode tu faktúru len zmeň na najbližšieho zákazníka, ktorému budeš fakturovať.
48912
29.09.06,06:21
Ano bohužiaľ už po tej duplicitnej mam vystavenú jednu faktúru ktorú už aj zaplatili.
ZuzanaA
29.09.06,06:23
A nemáš zákazníka, ktorého by si tam mohla šupnúť, miesto tej zlej?
48912
29.09.06,06:47
Prave ze nemam. Duplicitná fa a aj nasledujúca boli vystavene 21.09.2006 a nasledujúceho zakaznika mam na akciu 23.09.2006 cize to sa mi neda spravit.
Tak ja neviem.
ZuzanaA
29.09.06,06:53
Tak nič, neostáva ti iné ako stornovať tu mylnú faktúru s tým, že tam dáš komentár, že fa č. ......bola vystavená omylom 2 krát.
48912
29.09.06,07:01
dakujem velmi pekne za tvoje prispevky.
48912
29.09.06,08:10
Ked vystavim storno faktúru mam pri účtovaní použiť typy súm:
S - suma spolu
23d - oprava základu dane
24d - oprava DPH ?????
eop
04.10.06,05:57
Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok :eek: . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem
Martinella
04.10.06,06:55
Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok :eek: . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem

Podľa môjho názoru, by sa nemalo robiť storno faktúry, keďže nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ZDPH. Treba vystaviť druhopis faktúry s opravenými firemnými údajmi.
eop
04.10.06,07:07
Podľa môjho názoru, by sa nemalo robiť storno faktúry, keďže nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ZDPH. Treba vystaviť druhopis faktúry s opravenými firemnými údajmi.

Moc nerozumiem. Oni tú faktúru vôbec nedostali, takže si ju nezapočítali do nákladov a ani do priznania dph. Teraz nechcú robiť dodatočné priznanie, že to chcú dať do tohto kvartálu. Tak neviem, ako to máme my vyriešiť. :cool:
Paula
04.10.06,07:26
Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok :eek: . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem

Zrejme zmenili aj sídlo a preto sa k nim fa nedostala. Je to chyba odberateľa, ak zavčasu neinformoval svojich obchodných partnerov o zmene. Pokiaľ sa nezmenili identifikačné čísla, zaslala by som im danú fa s rovnakými dátumami a sprievodným listom s odvolávkou na oneskorené informovanie z ich strany. Ak sa nestala chyba u vás , nevidím dôvod zmeny v dátumoch.

Všetky kroky s odberateľom by som riešila teraz písomne, nie cez telefón.
eop
04.10.06,07:42
Zrejme zmenili aj sídlo a preto sa k nim fa nedostala. Je to chyba odberateľa, ak zavčasu neinformoval svojich obchodných partnerov o zmene. Pokiaľ sa nezmenili identifikačné čísla, zaslala by som im danú fa s rovnakými dátumami a sprievodným listom s odvolávkou na oneskorené informovanie z ich strany. Ak sa nestala chyba u vás , nevidím dôvod zmeny v dátumoch.

Všetky kroky s odberateľom by som riešila teraz písomne, nie cez telefón.

Moc ďakujem. Toto sa nestalo priamo mne, ale firme, ktorú účtujem. Ešte to skúsim s nimi prebrať, ako to presne bolo a kde nastala chyba a uvidíme. Ďakujem za všetky rady. (ešte sa asi ozvem :D )