Barbi1234
02.08.22,16:06
Nájde sa tu niekto, kto by mi vedel objasniť čo zahŕňať inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu poprípade si to robil sám pre svoju potrebu?

Ideme rekonštruovať starší rodinný dom, úplne nanovo sa bude robiť horné poschodie a strecha. Plus plánujeme dostaviť jednu miestnosť. Inžiniering si chceme robiť sami a povolenie chceme mať čím skôr, preto si chceme dopredu všetko pozistovať a vedieť, čo nám bude treba vybaviť.

Ďakujem veľmi pekne!
ivka70
02.08.22,14:22
Nejde mi dokopy otazka: co zahrna inziniering s konstatovanim: inziniering si ideme robit sami. Ako idete robit nieco, co netusite, co obnasa a este to chcete robit hned?
Inak, modrastrecha je vhodnejsia stranka na taketo otazky.
buchač
02.08.22,14:24
Čítaj a študuj...

https://www.google.com/search?q=in%C5%BEiniering+k+stavebn%C3%A9mu+povole niu+&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsZn2hB16XvzQKNehuldi3H5-W2mHA%3A1659453296384&ei=cD_pYuP-FqvAlAb7kKPQAg&ved=0ahUKEwjj9oGiuaj5AhUrIMUKHXvICCoQ4dUDCA0&uact=5&oq=in%C5%BEiniering+k+stavebn%C3%A9mu+povoleniu+&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQghEKABMgUIIRCgATIFCCEQoAE 6BwgAEEcQsANKBAhBGABKBAhGGABQ4wtYiTVgr0NoAXABeACAA dYBiAHXA5IBBTAuMi4xmAEAoAEByAEIwAEB&sclient=gws-wiz

Po preštudovaní si rozmysli, či sa to oplatí robiť vo vlastnej réžii alebo zaplatiť za službu.
Podotýkam a zdôrazňujem :
- že kde ty budeš čakať s lajstrom pred nejakou kanceláriou, tak ten druhý pôjde rovno dnu
- tam, kde budeš len tápať, ten druhý pôjde na istotu
- a povedal by som aj tak...že tu sa pýtaš, lebo proste nič nevieš o problematike, ten druhý je za problematiku zaplatený
- o najazdených kilometroch ani nevravím a čerpaní dovolenky detto

Takže ?
Ak máte na veľkú rekonštrukciu, tak sa nájde aj pár stoviek na ten inžiniering...či ?
Barbi1234
05.08.22,19:48
Prave preto, ze neviem, co to obnasa sa pytam. Kazda problematika sa da ako tak pochopit ked sa clovek pyta a chce sa ucit. Hadam nie kazdy si za to niekoho plati. Vdaka za tip, idem mrknut.
Barbi1234
05.08.22,19:52
O peniaze nejde. Ide o to, ze zo skusenosti znamych, ktori si na to nasli ludi to trvalo tak ci tak dlho. Nic nebolo vybavene rychlejsie a este im aj stavebny urad nechcel poskytovat informacie ako to s konanim vyzera, kedze na to splnomocnili zaplatenu osobu. Koniec koncov sami sme si to potvrdili pri vybavovani prekladky elektriny zo strechy pod cestu. Zaplatili sme si na vybavenie osobu a nakoniec sme si to museli sami urgovat cez svoje znamosti. Plateny clovek ma kopu povoleni a je mu jednu, ci to nase bude vybavene tento mesiac alebo o pol roka, ked ma dalsich xy v procese. Chceme si to robit sami, aby sme mali v tom prehlad a vedeli veci urgovat.
buchač
06.08.22,03:49
Nájde sa tu niekto, kto by mi vedel objasniť čo zahŕňať inžiniering k stavebnému povoleniu na veľkú rekonštrukciu rodinného domu poprípade si to robil sám pre svoju potrebu?
Barbi1234 (Včera 22:52) Ide o to, ze zo skusenosti znamych, ktori si na to nasli ludi to trvalo tak ci tak dlho.
======================
Tak prečo sa neopýtaš tých svojich známych ?
Alebo, prečo si nevyhľadáš info sama ?
Prípadne, zoslúladiť oba info toky do jedného a hajde vybavovať.