Nellina
14.08.22,20:38
Dobry den. Rada by som sa poradila ohladom jednej zalezitosti, ktora mi vrta v hlave.
Boli sme s kamoskami na vikendovy pobyt v CR. Ubytko som zabookovala a vyplatila vopred cez Booking. V piatok pri check-ine si urobili kopiu mojho OP. Penzion funguje uz dlhsie, ma aj recenzie a pod. Majitel zrejme nieje z CR ale cudzinec. Pobyt prebehol v poriadku, bez problemov. Mam mat dovod na obavy z prip. zneuzitia mojich udajov? Napadlo mi, ze si kopiu urobili pre pripad, ze by sme im tam nieco poskodili a pod. Dakujem velmi pekne za rady.
Chobot
14.08.22,22:51
Je málo pravdepodobné, že by hotel chcel zneužiť tvoje údaje. Navyše skopírovaný OP nie je dokladom totožnosti.

K tvojim údajom sa tí, ktorí ich chcú zneužiť dostanú aj bez kopírovania OP.

Netreba byť zbytočne vopred paranoik.

To ale neznamená, že sa tvoje údaje nedajú zneužiť. Napr. niekto podpíše za teba nejakú petičnú listinu. Alebo vyplní prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne. Alebo ....
tigy
15.08.22,07:38
Boli sme v Chorvátsku na dovolenke, tiež cez Booking a majitelia si tiež odfotili naše OP... tiež ma to najprv zarazilo, lebo podľa mňa si stačilo odpísať údaje, ktoré musia ako ubytovatelia nahlasovať, ale potom som si povedala, že ho v tom Chorvátsku asi veľmi nemajú ako zneužiť.
petmar
11.04.23,12:02
Ja mám takúto pochybnosť - chcem si objednať ubytovanie cez booking.com, všetko fajn, platbu budem hradiť vraj až na mieste, ale hneď vopred chcú všetky údaje z karty , dokonca aj 3-miestne CW číslo, čo sa mi zdá veľmi háklive. Mám im to dať?
Negoce
11.04.23,12:42
ak chceš prísť o všetky € čo máš na účte, daj
buchač
11.04.23,13:51
dokonca aj 3-miestne CW číslo, čo sa mi zdá veľmi háklive.
---------------------------------------
Negoce (Dnes 14:42) ak chceš prísť o všetky € čo máš na účte, daj
=====================
Myslím si, že Booking je overená firma, ktorá by kartu nezneužila...či ?
Veď napríklad Ebay alebo Aliexpress vyžaduje pri registrácii číslo karty...a to aj s CW number.

Ale keďže čert nespí, tak ja mám (a nie som rozhodne sám) okrem hlavnej karty aj druhú s podúčtom (u SLSP je to pod názvom Štedrá karta). Na nej mám určitý obnos, ktorým platím takéto transakcie. Ak by som oň v prípade útoku hackera prišiel, nuž by to až tak nezabolelo.

Niečo z internetu :

" Môžete si tiež vybrať spôsob platby kreditnou/debetnou kartou alebo cez PayPal. Ako bolo uvedené vyššie, môžete zaplatiť neskôr, ale aj tak MUSÍTE zadať svoju kartu. Booking.com ju overí. Peniaze však zaplatíte len v termíne, ktorý vám určí Booking.com - pozri vyššie.
https://www.refundo.sk/magazin/399/navod-ako-rezervovat-ubytovanie-na-booking-com
kopretinka
11.04.23,15:26
v žiadnom prípade by som nedávala žiadne údaje,keďže platíš až tam a už vôbec nie CW číslo,to je čo za sprostosť??? Si si istý,že to je oficiálna stránka bookingu?
kopretinka
11.04.23,15:28
Ali pýta pri registrácii číslo karty aj s CW? V tom prípade by som tam nebola zaregistrovaná.A to teda som a žiadnu kartu tam nemám.Išla som schválne na booking a vôbec nepýta kartu pri registrácii.