miruka75
19.08.22,07:41
Dobrý deň, som SZČO, od 01.10. budem platiť odvody do sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu. V prípade PN by som dostávala od sociálnej poisťovne len minimálnu náhradu. Chcem sa spýtať, že ako to mávajú SZČO ošetrené ohľadom PN, teda v prípade keď nechcú dostávať minimálnu dávku? Rozmýšlala som, že by som to riešila v rámci životného poistenia, pripoistením PN. Je to dobré riešenie? Ďakujem.
ivka70
19.08.22,05:51
hlavne si nastuduj, coho sa to pripoistenie tyka .. zvycajne nie kazdej PN., len dlhodobejsich a len niekotrych diagnoz ...je to to ,co od toho ocakavas?
miruka75
19.08.22,06:24
Určite nie. Len neviem ako si to najlepšie poriešiť???
Katy a R
19.08.22,06:41
SZČO dostáva počas DPN nemocenskú dávku od 1. dňa - zo SP. Ak teda by si chcela viac - je tá možnosť, čo spomínaš - len si treba dobre pozrieť tie produkty vo viacerých poisťovniach - a zmluvné dojednania! Existuje veľa pripoistení - náhrada počas DPN je jedným z nich.
Ja by som (ber len ako môj názor) radšej odkladala do štrimfle, pretože toto poistenie je dosť drahé ... skôr by som si riešila situácie pri ťažkom stave - napr odškodné počas hospitalizácie, prípadne nejaké trvalé následky úrazu, možno invaliditu ?
veronikasad
19.08.22,08:04
Namiesto pripoistenia skús si radšej popri činnosti SZČO nájsť nejakú prácu na dohodu. Nevyžaduje splnenie podmienky 270 kal.dni nem.poistenia, rovnako ako u SZČO