glogol
23.08.22,10:11
Moze byt nesuhlas s podpisom o preradeni na ine pracovisko klasifikovane ako porusenie pracovnej discipliny ? Ani neviem kde je zoznam co vsetko je v pracovnej discipline a kde to je zverejnene.
avalik
23.08.22,08:32
Upresni aké iné pracovisko? Pracovná náplň ostáva rovnaká? Ako máš v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce? Je nové miesto výkonu práce v súlade s uvedeným v zmluve?
glogol
23.08.22,08:51
Ok asi zavisi vsetko od pracovnej zmluvy. Nemam opravnenie zverejnovat - pisal mi kamarat statna sprava - vecer pozrieme zmluvu. Dost mozne ze to tam aj ma. Ze ked nechce podpisat suhlas - musel podpisat nesuhlas - obratom PPD a do vecera mozno bude prepusteny. Vravel som mu vcera nech nic nepodpisuje ze len nech si vezme domov na prestudovanie ze pozrieme vecer spolu ale nezvladol natlak - podpisal ze nesuhlasi musel hned okamzite. Ani kopiu nema neviem co podpisal.
misoft
23.08.22,09:53
No - veľmi pochybujem, aby NEPODPÍSANIE, resp. PODPÍSANIE niečoho ohľadom pracovnej zmluvy bolo ihneď PPD.
https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/porusenie-pracovnej-discipliny-priklady
Mne sa skôr zdá, že sa hľadá zámienka, ako niekoho "vyhodiť" .... Síce sa nevie, čo presne podpísal, ale aby IHNEĎ musel odísť - to zaváňa niečím horším - buď z jeho strany, alebo zo strany štátnej správy - a tu pomôže jedine súd - neplatnosť ukončenia PP. Ani štátna správa nemôže bez udania relevantného dôvodu, podloženého ZP a zákonom o štátnej správe okamžite "vyhodiť" zamestnanca.
glogol
23.08.22,10:29
Dik Misoft. Presne tak. Je za tym nieco. Ma dobre miesto uz vyse 10 rokov je vsetko relativne ok....viac nemozem. Miesto sa nerusi len tam pojde niekto iny.
mari2x
24.08.22,05:21
" tam pojde niekto iny"
SKORO všetko sa dá ! , len treba vedieť ako.
veronikasad
24.08.22,05:24
Milan, to je "rada za milión"
kopretinka
24.08.22,05:42
že všetko sa dá :D
mari2x
24.08.22,07:09
verona, načo píše sem , ak neovláda ZP = AJ TAK TEJ RADE NEPOROZUMIE
vieš kolko pokusov o "HRUBé PORUšENIE pd"
som mal v DS za deň / v Trnave za mesiac ?
mari2x
24.08.22,07:17
"všetko sa dá"
Aj v Diosegu mala platný AŹ TRETÍ pokus o okamžité skončenie.
glogol
29.08.22,08:31
Tak nakoniec ho presvedcili podobrotky. Zaujimave ked nanho isli po zlotky vyhraskami tak sa zatal. Ked podobrotky ze VRAJ sa na povodnom oddeleni sa bude prepustat a na novom ze nie tak podpisal. Za mna tema ukoncena s ponaucenim ze s ludmi lepsie podobrotky ako pozlotky.