mandyla
23.08.22,14:39
Chcela by som zreparovať kovaný záhradný stolík so stoličkami. Pôvodne dosky sú z drevotriesky, a chcela by som aby nové boli vodeodolné.
misoft
23.08.22,12:52
mandyla
23.08.22,13:01
Drevo nie je asi vodeodolné. mala som na mysli iný, umelý materiál.
kopretinka
23.08.22,13:09
drevo sa dá zaliať epoxidovou živicou.ale asi to bude dosť náročné pre niekoho,kto to nikdy nerobil...a aj finančne náročné.

https://www.youtube.com/watch?v=sn8EVianyK4
misoft
23.08.22,13:16
No divila by si sa, koľko druhov dreva je vodeodolných, napr. teak, akácia, kanadský červený céder.... len ich cena je omnoho vyššia. Veď si len zober, koľko lodí sa z dreva postavilo a niektoré i doteraz nemajú ho poškodené, ak sa potopili, železo zhrdzavelo, ale drevo - to zostalo - a boli to práve teak, céder, buk, borovica.... V tvojom prípade - skús tú borovicu - tá ma najvyšší obsah živice v sebe - preto je voči vlhkosti odolná.
mandyla
23.08.22,13:19
Niečo z umeliny nepoznáš? Niekde som videla vaňu čo vyzerala ako z mramoru ale neviem, z čoho bola. To čo spomínaš, je pre mňa dosť drahé.
misoft
23.08.22,13:24
Hľadaj pojem vodeodolné lamináty, používajú sa na terasy, takže by sa z nich dali urobiť i výplne do stoličiek - a tá vaňa? Na 100% laminát s mramorovým vzorom.
buchač
23.08.22,14:15
mandyla (Dnes 15:01) Drevo nie je asi vodeodolné. mala som na mysli iný, umelý materiál.
======================
Odhliadnúc od názoru, že drevo nie je vodoodolné, by som sa pozastavil nad iným aspektom.

Hentá záhradná súprava je už skoro starožitnosťou. Dať tam umelú hmotu je priam barbarstvo. Drew Pritchard by ti dal...;)

Len ty pekne nechaj niekomu vyrobiť nové z dreva.
Sedenie nenechávaj na voľnom priestranstve, ale pokiaľ sa nepoužíva, tak ho ulož...alebo zakry.
Mimochodom, aj kov konštrukcie chce svoje.
ivka70
23.08.22,16:34
Drevo a nalakovat vodeodolnym lakom.
Umelinu by som do toho nepchala.
pavol54
23.08.22,16:44
Najlepší je agát, po vysušení má rozmerovú stabilitu pri akomkoľvek počasí, o materiáloch na povrchovú úpravu sa treba poradiť s odborníkom, lebo pokaziť sa dá všetko, ale ťažko napráva