Janka6685
29.09.06,10:31
Ahojte.

Chcela by som sa s vami poradiť, ako mám ukladať doklady v JÚ. Konkrétne mi ide o faktúru a dodací list. Ukladajú sa spolu alebo zvlášť do rôznych šanónov?
sta
29.09.06,08:41
ja mám dodací list vždy pripnutý k faktúre :p
duficek
29.09.06,08:41
zakladam ich spolu, faktura aj dodak su spolu zacvaknute. ale mam malo faktur.
ked bude faktur viac, asi bude sanon zvlast na faktury a zvlast na dodaky.
Janka6685
29.09.06,08:59
Ďakujem:) . Takže je to jedno? Len som chcela vedieť, čo by kontrola považovala za prehľadnejšie.
sta
29.09.06,09:01
myslím že prehľadnejšie je, keď ich máš priložené k faktúram.
Janka6685
29.09.06,09:06
Ďakujem veľmi pekne:) .
randy
25.10.06,07:57
ahoj...
možno to tu nepatrí, ale skúsim to...;)
keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
a keď tak neurobí??????
čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
je to vlastne dôležité???:rolleyes:
zuzanakalafusova
25.10.06,08:26
Ahojte!
Boli tu popísané rôzne názory. U nás zakladáme dodací list k príjemke na sklad a faktúra ide zvlášť k dod.fa Ale máš také faktúry, ktorých obsah vlastne prezentuje dodací list. My tiež našim dodávateľom potvrdzujeme dodacie listy, a niektorým zase nie. Ak nás o to požiadajú cez poštu (vtedy nám dajú aj obálku spolu so známkou), alebo pri dodávaní tovaru im rovno potvrdíme prevzatie. Myslím, že to nie je až taký problém, ak nemáš potvrdený dodací list. :rolleyes:
renatan
25.10.06,08:53
ahoj...
možno to tu nepatrí, ale skúsim to...;)
keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
a keď tak neurobí??????
čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
je to vlastne dôležité???:rolleyes:

Ja si myslím, že ak je fa uhradená, nie je to problém. D.l. slúži aj na to, že keď fa nie je uhradená, tak máš doklad pre prípadné naťahovačky o úhradu, že si tovar skutočne dodala. Aj ja mám niektoré d.l. nepotvrdené, nie vždy ich vrátia.
randy
25.10.06,09:58
vrelá vďaka.....
pomohlo to.... :)
zuzubalu
07.12.06,16:01
ahojte, a co ked niekto potrebuje dodaci list a preberaci protokol k SLUZBE - poradenstvo?? ide o ministerstvo. nie je to proti uctovnej metodike? proti logike urcite...
AHA
07.12.06,16:10
ahojte, a co ked niekto potrebuje dodaci list a preberaci protokol k SLUZBE?? ide o ministerstvo. nie je to proti uctovnej metodike? proti logike urcite...
Aj ja som sa s tým stretla a nakoniec sa dodák vystavil v tom istom znení ako faktúra len názov faktúra sa zmenil na dodací list.
(manžel má servis MT a robí pre nich nejaké veci ja by som logigu v týchto inštitúciach veľmi nehľadala je ako s poniektorými zákonmi )
zuzubalu
07.12.06,16:19
Nemas nahodou nejaky vzor, alebo co vsetko ma obsahovat dodaci list, lebo to kontroluju ludia z ministerstva, takze prepisat fa na dodaci list sa dost obavam, aby potom vyplatili peniazky :)
AHA
07.12.06,16:31
Manžel to takto robi mi spracovávame účtovníctvo v mksofte takže ak vystavým FA tak potom si vytlačím dodák je to to isté a peniaze dostane vždy ani mu nevytkli, že to nemúže mať podobu FA.
cloe
07.12.06,17:25
ahoj...
možno to tu nepatrí, ale skúsim to...;)
keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
a keď tak neurobí??????
čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
je to vlastne dôležité???:rolleyes:
Chcem reagovať na tvoju otázku na základe vlastnej skúsenosti, lebo
som mala daňovú kontrolu, ktorá sa dosť značne zamerala práve na potvrdené dodacie listy. Takže by som celkom netvrdila, že to nie je žiadny problém. Potvrdený DL ti vlastne dokazuje, že tovar bol skutočne dodaný.