Mila123
26.08.22,20:22
Mám prosbu, ak by mi vedel niekto poradiť.......lekárka si chce sama napísať sťažnosť....
Konkrétne: Spoločnosť s ručením obmedzeným, poskytovala zdravotnú starostlivosť do 11/2021, ktorú jej VUC k 23 11 2021 právoplatným Rozhodnutím ukončilo činnosť ako PZS (poskytovateľa zdravotnej starostlivosti). Zápis o ukončení činnosti poskytovateľa je aj ukončená na Obchodnom registri k 30 06 2022, sro je do dnešného dňa aktívna, nie je v likvidácií a ani v konkurze.......
Lekárka v čase od 24 11 2021 – 31 12 2021 neposkytovala zdravotnú starostlivosť.
K 01 01 2022 si vybavila Licenciu cez SLK ako PZS ale ako FO.
Okresný súd lekárke (resp. jej sro v roku 2019) nariadil podľa § 3 ods. 1 prvá veta Trestného poriadku, činnosť ktoré súvisí s trestným konaním pacienta. Súčasne podľa § 3, ods. 2 Trestného poriadku aj PO sú povinné včas vybavovať dožiadania OČTK a súdov.
Samozrejme, že aj sro bola v roku 2022 upovedomená, že svojou nečinnosťou môže jej byť udelená poriadková pokuta.
V odôvodneniach samosudkyňa uvádza, že ak zdravotnícke zariadenie (ktoré ale neexistuje) nebolo možné vykonať nariadenia súdu (v trestnej záležitosti pacienta), bolo povinnosťou túto skutočnosť oznámiť súdu (čo sa fakt nestalo). Keďže svojou nesúčinnosť liečebné zariadenie nijakým spôsobom neospravedlnilo, súd pristúpil s uloženiu poriadkovej pokuty . Poriadková pokuta bola stanovená na XXX,- €, kde súd bral do úvahy majetkové pomery sro podľa Registra účtovným závierok k 31 12 2021. Do roku 2021 si ZZ plnilo povinnosť voči súdu.
Chcela by som vedieť, či sa sro oplatí podať sťažnosť, či je možné aby OS dal rozhodnutie o storne poriadkovej pokuty (či vzal späť) , z dôvodu, že :
- iba do 23 11 2022 zdravotnícke zariadenie (sro) poskytovalo zdravotnú starostlivosť ( vyžiadanie súdu sa týka zdravotného stavu, liečby pacienta ai.)
- OS posielal súdne zásielky a aj táto poriadková pokuta bola zaslaná spoločnosti s r.o., ktorá nie je zdravotníckym zariadením.......
- keďže sro je stále aktívna , súdne zásielky preberá lekárka, ktorá ostala konateľkou v sro
- môžem v sťažnosti uviesť tú skutočnosť, že sro nemôže poskytovať služby (PZS), ktoré si žiada súd? Pretože súd neoslovil lekárku ako FO ale stále jej sro? Odôvodnenie nie je cez čiaru? (opovážlivé či trúfalé, bezočivé) ?
Je pravda, že lekárka a jej sestrička odkladali a odkladali spis spolu so zdravotnou dokumentáciou a naposledy súdu po telefonickom kontakte zo súdu (7/2022) tvrdili, že už je zásielka nachystaná ale nebola odoslaná poštou (zasielali by „hlásenie súdu ako FO- poskytovateľ zdravotnej starostlivosti“) .......
Ďakujem za odborné reakcie
avalik
27.08.22,03:40
sro je právnická osoba, koná sama za seba ... má štatutára - konateľa ... ak ten nekonal na výzvy súdu, pokuta je oprávnená.
Súd nemal zákonný dôvod kontaktovať lekárku ako FO - to je úplne iný právny subjekt.
Proste poštu doručenú na adresu sídla sro mal konateľ vybaviť - poskytnúť súčinnosť súdu, komunikovať so súdom.

Doplnenie:
§ 70
Poriadková pokuta
(1) Kto napriek predchádzajúcemu napomenutiu ruší konanie alebo kto sa voči súdu, prokurátorovi, alebo policajtovi správa urážlivo, alebo kto bez dostatočného ospravedlnenia neposlúchne príkaz, alebo nevyhovie výzve alebo predvolaniu podľa tohto zákona, toho môže sudca a v prípravnom konaní prokurátor alebo policajt potrestať poriadkovou pokutou do 1 650 eur; ak ide o právnickú osobu, až do 16 590 eur. Na možnosť uloženia poriadkovej pokuty musia byť dotknuté osoby vopred upozornené.

Určite vo výzve, sro má aj info o možnosti potrestania poriadkovou pokutou.
Takže voči čomu sa chce sťažovať lekárka ako FO? Ona ako FO nie je účastník konania. Mala konať ako konateľka v mene sro.
Zbytočne sa ako účtovník do toho miešaš. Môže to byt aj môj rodinný príslušník, vo veci súdov odkazujem na právnikov.
Mila123
27.08.22,06:38
nesúhlasím, súd kontaktoval sro, ktorá už celý rok 2022 nie je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a ako som uvádzala, trestný čin je záležitosť pacienta,v sro i teraz pri FO je páchateľ trestného činu pacientom zariadenia......podľa môjho názoru nemôže dostať poriadkovú pokutu sro, keď nemá činnosť PZS..........
avalik
27.08.22,08:30
nemusíš súhlasiť, fakt je, že sro stále "žije", je zapísaná v ORSR ... nereagovala na výzvy súdu
Lekárka ako FO, poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má predsa vlastné IČO, ktoré je rôzne IČO sro, súd nebude brať do úvahy list lekárky - nie je účastník konania ... aj keď je to rovnaká osoba ako konateľka sro.
Komunikovať so súdom má sro, a za sro podpisuje konateľka. Sro nevyhovela výzve súdu v určenej lehote, tak sro dostala pokutu - tu nemáš čo špekulovať. Je to pokuta ako napr. ak niekto na súde vykrikuje a aj po upozornení s vykrikovaním neprestane, tak dostane poriadkovú pokutu.

Keď sa ti takáto odpoveď nepáči, poraď sa priamo s právnikom.
Mila123
27.08.22,08:47
OS XX so samosudkyňou XX v trestnej veci odsúdeného XX, o uložení poriadkovej pokkuty, v XX dňa rozhodol:
Súd podľa § 70 ods. 1 Tr. por. u k l a d á liečebnému zariadeniu XX sro, so sídlom XX, IČO 12345 poriadkovú pokutu vo výške XXX,- eur, ktorú je poovinné zaplatiť do .......... toto je presné uznesenie súdu....... o čom mi ide, ako môže dostať sro poriadkovú pokutu sro, keď nie je liečebné zariadenie a prehrešku sa dopustila lekárka v roku 2022, za to je aj ten trest... ................ ako som jej vravela mala ignorovať poštu , neprevziať poštové zásielky
veronikasad
27.08.22,09:37
Jarka, to nevyriešis na porade, treba si sadnúť s právnikom a dať mu k dispozícii všetky podklady... Ak teda pokuta je vyššia ako zaplatí za právne služby
Mila123
27.08.22,10:11
Veronika, chodia tu aj právnici, jedného z tadeto poznám........... na podanie sťažnosti sú 3 prac. dni, vo štvrtok rozhodnutie doručeila pošta rozhodnutie, sankcia je 200 €, čo je dosť, ale to by musel právnik už v utorok písať sťažnosť, právnička je v Egypte........ lekárka ma požiadala pomôcť, ak to nevyjde zaplatí sankciu.......
avalik
27.08.22,10:29
doplnila som odpoveď
Mila123
27.08.22,12:49
Avalik, ja sa nemiešam, mňa lekárka požiadala o pomoc, pre mňa by to bolo najjednoduchšie neriešiť situáciu, nechať to tak, veď napokon ja tomu nerozumiem.......... nižšie som písala, prečo nie je čas...... lekárka sa nechce sťažovať ako FO (nikde to ani neuvádzam, v súvislosti s FO som uviedla, že teraz pracuje ako FO,.........kriminálnik - pacient jej ostal aj z sro v databáze pacientov a chodí k nej na ošetrenia, vyšetrenia, terapie) , lekárka chce podať sťažnosť ako konateľka sro, uznesenie je adresované sro, prečo by mala podávať sťažnosť ako FO??? .....
mari2x
27.08.22,13:01
Lekárka sa kvôlivá 200 :D evri stavia na zadné ?
chce sa postaviť proti súdu ? :D
Mne jedna KR A WA = sudkyna OS vydala platobný rozkaz na jednu časť zostatku majetku --- - asi o 9000 evri viac , ako kompletný zostatok, teda bez zistenia reality - môj odpor = 1000 evri.
Po 3 odročeniach protistrany vydala tendenčný rozsudok ( lebo si nenechala na pojednávaní vysvetliť ekonomiku BD a v rozsudku napočítala o 90000 evri viac ! ), moje odvolanie na KS = 1000 evri.
Zomrel sp rostý konatel protistrany.
KS rozsudok zrušil.Nič mi nevrátil.Vyvolaná mediacia neúspešná.Neskôr , asi na tlak vlastníkov , sme sa dohodli na "mojom zostatku" po 5 rokoch ! ! !
buchač
27.08.22,13:25
veronikasad (Dnes 12:37) to nevyriešis na porade, treba si sadnúť s právnikom a dať mu k dispozícii všetky podklady...
------------------------------
Samozrejme, že by sa mal vyjadriť právnik...a to až po zhliadnutí všetkých dokumentov a nie z takého popisu problému, z ktorého nevyjde ani Kristus pán.

...a k tej pokute ?
Takže doktorečka má malý plat, že sa ide realizovať po právnej stránke na vopred prehraté konanie ?
Že vraj 200€ je dosť ? No pre bežného jedinca je to vcelku solídnejšia suma.
No tie rôzne poplatky za vystavenie nejakého potvrdenia lekárom vo výške 30-100€ (vodič z povolania, vek vodiča, ZP...) je asi v poriadku...či ?

=======================
Mila123 (Dnes 15:49)...kriminálnik - pacient jej ostal aj z sro v databáze pacientov a chodí k nej na ošetrenia, vyšetrenia, terapie)
----------------------------------
Ty kokos...takže kriminálnik podľa doktorečky nemá nárok na zdravotnú starostlivosť ?
Mila123
27.08.22,13:51
kto takú nehoráznosť tvdrí, že kriminálnik nemá nárok na ZS????? čo je to za nezmysel? Ďakujem za odborné reakcie
Mila123
27.08.22,13:55
zrejme (naznačila to lekárka) bude žiadať od sestričky tých 200,- €, že jej nepripomenula povinnosť, ktorú má lekárka sro voči súdu .......
veronikasad
27.08.22,14:25
Jarka, prepáč, čo s povinnosťami konateľa má sestrička?
Mila123
27.08.22,14:32
prečo konateľa? ak neurobíš niečo v práci, čo máš na povinnosti a príde sankcia, platí ju kto? konateľ? konateľ deleguje práce, povinnosti zamestnancom.........
veronikasad
27.08.22,14:39
Povinnosťou sestričky je upozorňovať konateľa aby včas reagoval na výzvu súdu? Škoda ďalej reagovať, tomu čo si popísala rozumieš už len ty sama...
Mila123
27.08.22,14:46
Veronika, do zdravotnej dokumentácie sa zakladajú všetky záležitosti, ktoré sa týkajú pacienta, nielen súd, ale i SP, UPSVaR , ZP, UDZS, VUC , Polícia, NAKA a i. sestra má medzi povinnosťami viesť evidenciu došlej a odoslnej pošty týkajúcej sa zdravotnej dokumentácie.......spolupracuje s lekárkou, zakladá doklady do zdravotnej evidencie.......netvrdím, že to lekárka nezaplatí sama, ale pýtala sa kto je za toto zodpovedný??? kto to zaplatí???? , doposiaľ nemali problém s verejnou správou......ak niečo zmeškali, napravili to promptne.
buchač
27.08.22,14:51
veronikasad (Dnes 17:39)
Škoda ďalej reagovať, tomu čo si popísala rozumieš už len ty sama...
---------------------------
BINGO !!!

P.S.:
Celá téma je čisté psycho.
Samé neurčitky, nič konkrétne...doplňovanie infa len po kúskoch a aj to je o ničom.
Pomiešané krížom krážom až do het...

Ale HLAVNE, že chce odbornú reakciu.
===================
Mila123 (Dnes 16:55) zrejme (naznačila to lekárka) bude žiadať od sestričky tých 200,- €, že jej nepripomenula povinnosť, ktorú má lekárka sro voči súdu .......
----------------------------
:eek:
Tak toto je už iný level hrátok doktorečky.
avalik
27.08.22,18:44
no z celého zmätočného zadania "...tvrdili, že už je zásielka nachystaná ale nebola odoslaná poštou (zasielali by „hlásenie súdu ako FO- poskytovateľ zdravotnej starostlivosti“)..."
V tejto veci vôbec nie sú podstatné info o lekárke ako FO, ide len o nesplnenie povinnosti sro - konateľka si komunikáciu so súdom musí ustrážiť sama, prípadne to dať na starosť právnikovi, sestra predsa nemá vzdelanie na právne veci. Takže vážená pani doktorka nech zaplatí pokutu z firemných peňazí a škodu voči firme nech zosobní sebe.
Ešte je otázka, keď sro už nemá status zdrav. zariadenia, to aj naďalej zamestnáva zdravotnú sestru? Ak ju už nezamestnáva, tak akú zodpovednosť by mala mať táto sestra voči cudziemu subjektu = sro?
mari2x
28.08.22,06:29
sro ju samozrejme zamestnáva, len už nepracuje ako "sestra" , ale postúpila vyššie = robí ako "brat"