roman147
29.09.06,10:38
Na firemnej dodávke sme mali haváriu. Bola zakúpená 9.1.2006. Búračka bola 9.8.2006. Auto je na kašu. Policajti (CR) mi nedali žiaden papier. Vrak som predal v podstate za šrotovú cenu. Ako sa s tým mám účtovne vysporiadať? Treba dať urobiť znalecký posudok alebo je aj iná cesta?
apo
01.10.06,18:18
Na firemnej dodávke sme mali haváriu. Bola zakúpená 9.1.2006. Búračka bola 9.8.2006. Auto je na kašu. Policajti (CR) mi nedali žiaden papier. Vrak som predal v podstate za šrotovú cenu. Ako sa s tým mám účtovne vysporiadať? Treba dať urobiť znalecký posudok alebo je aj iná cesta?

Mám pocit, že zostatková cena je v tomto prípade celá daňovým výdavkom. Tu konkrétne ZC = vstupnej cene nakoľko odpisz nebudú žiadne. Bude nasledovať plnenie od poisťovne a to bude celé daňovým príjmom. Prípadná náhrada od zamestnanca bude tiež celá dańovým príjmom.

apo
ondrejvla
01.10.06,18:26
Určite budeš potrebovať všetky dokumenty týkajúce sa havárie a zdokumentovanie škody od poisťovne. Celá škoda je daňovým nákladom a príjem za poistné plnenie daňovým príjmom, účtuješ cez škody daňovo uznateľné. Taktiež priložíš príjem zo šrotu a doklady o odhlásení vozidla z evidencie.