agentsmith
29.08.22,21:26
Chcem sa spýtať čo môže byť príčinou že mi elektrická kosačka Gardena PowerMax 1600/36 vypína už po kosení cca 5m2? Vyzerá že to robí tepelná poistka, ale prečo tak často aj keď kosim iba malú trávu? Keď nechám kosačku cca 15 min oddýchnuť tak sa rozbehne ale pokosi ešte menej plochy. Mám dojem že tie intervaly sa zmenšujú. Kosačka je po záruke, ako by to išlo opraviť?

Ďakujem za rady
faro1
30.08.22,06:16
Ak je tupý nôž tak musí prekonávať väčší odpor, možno pomôže naostriť, prípadne vymeniť....Vetracie otvory sú čisté?
agentsmith
01.09.22,08:52
faro1 noze su ostre a vetracie otvory boli trosku zanesene ale po ich precisteni to nepomohlo. Mam pocit ze tentokrat kosacka zkosila este mensiu plochu ako predtym. Celkovo sa mi nepozdava zvuk motora, nie je to to iste ako to bolo na zaciatku. Podla zvuku usudzujem ze dostava zabrat ale noze su ostre. A este som si vsimol ze ked prejdem cez relativne hustejsiu alebo vyssiu travu tak motor vypne - bezne som predtym taku travu kosil ako nic iba teraz to uz motor dako nedava - nema silu.
faro1
01.09.22,14:32
Škoda že si nenapísal hneď že má motor iný zvuk. Pravdepodobne motor prekonáva väčší odpor z dôvodu brzdenia dobehovou brzdou na motore, preto nemá silu.