Xazi
30.08.22,11:19
Mame doma 2 TV. Sencor a Philips. Obidva su napajane zdrojmi 12 V / 3 A. Pri zamene nefunguju. Co moze byt pricinou ?
Chobot
30.08.22,09:20
Konektory sú rovnaké?
Pri prehodení nefunguje ani jedno zariadenie?

Skontroluj polaritu konektoru.
Xazi
30.08.22,09:22
Ano, pri zamene len blikne LED a zhasne
faro1
30.08.22,09:25
Príčinou môže byť polarita, čiže na na konektore sú prehodené + a - .

Xazi pri zamene len blikne LED a zhasne.
------------------------------------------------
Napájací zdroj už je starý a asi neutiahne iný TV , kým pôvodný TV na zdroj funguje.....majú rozdielnu spotrebu.
Xazi
30.08.22,09:30
nie su prehodene, obidva maju + v strede
Chobot
30.08.22,09:40
Odfoť technické údaje z oboch zdrojov aj konektory.

A to sú obe telky na adaptér?
Xazi
30.08.22,09:56
Obidva TV su na adapter - 12 V / 3 A. Podobny problem som mal pre 20 rokmi s mobilom Nokia. Nabil som ho vyhradne nabijackou Nokia, ziadnou inou
Chobot
30.08.22,18:56
Pred 20 rokmi mal každý výrobca mobilu svoj vlastný typ napájacieho a pripájacieho adaptéra. Nokie mali úplne nepraktický dizajn konektoru, taký široký s množstvom pinov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Pop-Port

Pomocou neho sa pripájali aj slúchadlá, takže človek si nemohol pripojiť klasické slúchadlá so stereo jackom 3,5 mm.

Až cca pred 15 rokmi sa zjednotili napájacie a nabíjacie konektory pre všetky typy mobilov. Takže pred 20 rokmi si mohol nokiu telefón nabiť len nokia nabíjačkou - lebo si tam žiadnu inú pripojiť nemohol.

Ale ak sú oba adaptéry 12V 3 A, majú rovnakú polaritu aj konektory, tak nevidím dôvod, prečo by nemali fungovať pre rôzne zariadenia. Takže bez bližšieho testovania sa to asi neobjasní.
Xazi
31.08.22,06:10
Nokia bola s konektorom 3,5 mm. Skusal som ju nabijat s podobnym zdrojom. Neuspesne. Nenabil som, ani ked som ju pripojil na presny laboratorny zdroj 5 V. Presne toto sa deje teraz pri TV
Chobot
01.09.22,09:01
Pri mobiloch (ale aj všeobecne pri nabíjacích batériách) môže byť ešte jeden problém.

Ak je batéria úplne vybitá a chceš ju nabiť elektronicky riadenou nabíjačkou, tak nabíjačka nerozpozná pripojenú batériu a nezačne ju nabíjať. Stalo sa mi to aj pri mobile, kedy bola batéria na 0%, aj pri úplne vybitých NIMH batériách, ktoré nabíjam stolnou nabíjačkou. Jednoducho v nabíjanom zariadení musí byť aspoň trochu napätia, ktoré spustí nabíjanie. Tiež je to pri autobatériách - kým nabíjačka nie je napojená na batériu, tak v konektoroch nie je nabíjacie napätie (asi ochrana proti vyskratovaniu nabíjačky, keby sa spojili nabíjacie konektory). Akonáhle sa pripojí na batériu, tak nabíjačka pustí do nabíjacieho kábla napätie a nabíja.

Zmeraj, či pri nezapojenom stave tie adaptéry majú na výstupnom konektore napätie (teda keď je adaptér iba v zástrčke, ale do TV nie je pripojený).
Xazi
01.09.22,10:10
Vybite mobily som "startoval" napojenim na zdroj napatia. Potom sa uz nabijacka chytla
Obidva adaptery maju rovnako v strede + 12V a na kostre - 12 V
Chobot
01.09.22,12:10
A v čom konkrétne je problém? Veď nechaj tie zdroje zapojené každú pre danú telku. Ak potrebuješ nový zdroj, tak kúp nejaký univerzálny adaptér s výstupným výkonom min. 4 A a ten by mal fungovať pre obe telky.

Alebo si len zvedavý, prečo to nefunguje zamenené?
Xazi
02.09.22,10:00
Problem je ten, ze na chate mame este jeden TV na 12 V / bez napajaca /. Tak sme chceli jeden dat na chatu , a jeden nechat doma pre 2 TV. Aj tak pozerame naraz len jeden TV
Chobot
03.09.22,14:38
A na tej chate funguje niektorý z tých 2 adaptérov?

Napíš presný typ tých 2 TV, čo máš doma.
Xazi
03.09.22,15:59
na chate funguje jeden. Doma mame Philips a Sencor
Chobot
03.09.22,17:05
Philips a Sencor je značka, nie typ. Napíš presný TYP oboch televízorov. Neviem, ako ti to jasnejšie napísať.

A určite nefunguje ani jeden adaptér, keď ich vymeníš? A ktorý funguje na chate?

NA adaptéroch je uvedená značka? Alebo sú to len nejaké no-name adaptéry?
Xazi
03.09.22,18:51
Su to adaptery k Philipsu Philips 22PFS5403/12 a k Sencoru SLE 2470TCS 12V