ivetuska
29.09.06,10:59
GUĽKY RYCHLOGULKY

14DKG krupicovej muky
6 lyžíc rumu (aroma)
10dkg maslo (obycajne)
25dkg ovocný cukor (Fructopur)

Postup:
Všetko spolu zmiešame, nechame postáť aspoň 2 hod.v chlade. Potom vytvarujeme gulky, ktore obalime v kokose, alebo v orechoch...Do vnutra možme dať čerešňu,mandlu...(podľa chuti).


KREMEŠ

2 x listkove cesto
200g ovocný cukor (Fructopur)
7 bielkov
70g majzeny
vanilkova aroma
0,5 l. mlieka
šlahačka

Postup:
Listkove cesto vyvalkať, na plech a upiecť.Mlieko vylejeme do hrnca,pridame cukor a do vriaceho prilejeme majzenu.Uvarime veľmi husty puding. Do horuceho pudingu vmiešame sneh postupne.Krem navrstvime na cesto. Vyšlahame šlahačku, ktoru po vychladnuti navrstvime na puding a prikrijeme druhym cestom. Na vrch urobime čokoladovu polevu.Dostať aj hotovu dia .(na kramaroch je nova predajňa v nemocnici)

DOBRU CHUŤ

P.S. Mam aj ine. Dodam hociaké ak bude zaujem.Včetne medovničkov.
Mackovka
29.09.06,10:44
GUĽKY RYCHLOGULKY

)

P.S. Mam aj ine. Dodam hociaké ak bude zaujem.Včetne medovničkov.

Ďakujem za recepty. Ak môžeš prijaj ešte iné dietne koláčiky. Vďaka. Pekný víkend.
ondrejvla
29.09.06,19:29
Už sa teším na tvoje Dia koláčiky, najmä na tie medovníčky! Tie robíš s tým Dia medom? A polevu na ne si neviem predstaviť s Fructopurom ani s iným sladidlom takú, aby sa dali "maľovať", veľmi to privítam! Je tu viac dia receptov, ktoré som pridávala postupne.
ivetuska
30.09.06,10:25
Nie nerobim ich s dia medom. Robim ich s normalnym medom. Mam zdroj od kvalitneho vcelara. Ked som sa s nim rozpravala, tak som sa dozvedela,ze pravy nepancovany med je bez cukru. Je to vlastne ovocny cukor,cize fruktoza a ta meobsahuje vlastne cukor ,ktory skodi diabetikom. Iba miesto cukru, tam davam ten ovocny cukor(fruktopur). Ja kupujem iba ten.Ale tiez nieje dobry kazdy.Ja kupujem v lekarni.Alebo ho mali aj v Tescu,ale uz len malokedy.Ked kupim v Bille,neda sa poriadne vymiesat a je horkasty.

MEDOVNICKY

600g hl.muky
300g ovocny cukor
200g medu
150g masla
3 vajcia
2 lyzicky sody dicarbony
pernikove korenie (ak mas)ak nie:
mleta skorica,aniz,
klinceky, struhana kora z citrona

Postup::)
Vsetko spolu zmiesat,zabalit do mikrotenu a do chladnicky. Cim dlhsie,tym lepsie.Ja to robim tak asi 3 tyzdne pred pecenim. Ale nestane sa nic ,ani ked to bude1-2 dni pred pecenim.
ivetuska
30.09.06,10:33
A este 3 zasdy ktore ovplyvnuju kvalitu medovnickov:

1. Do cesta pouzivame vzdy len roztopeny med.
2. Cesto po spracovavani dame na 12-14 hodin do chladu:cim dlhsie cesto stoji, tym je medovnik kvalitnejsi.
3. Medovnicky pecieme kratko,v predriatej rure.
ondrejvla
01.10.06,18:05
Nie nerobim ich s dia medom. Robim ich s normalnym medom. Mam zdroj od kvalitneho vcelara. Ked som sa s nim rozpravala, tak som sa dozvedela,ze pravy nepancovany med je bez cukru. Je to vlastne ovocny cukor,cize fruktoza a ta meobsahuje vlastne cukor ,ktory skodi diabetikom. Iba miesto cukru, tam davam ten ovocny cukor(fruktopur). Ja kupujem iba ten.Ale tiez nieje dobry kazdy.Ja kupujem v lekarni.Alebo ho mali aj v Tescu,ale uz len malokedy.Ked kupim v Bille,neda sa poriadne vymiesat a je horkasty.

MEDOVNICKY

600g hl.muky
300g ovocny cukor
200g medu
150g masla
3 vajcia
2 lyzicky sody dicarbony
pernikove korenie (ak mas)ak nie:
mleta skorica,aniz,
klinceky, struhana kora z citrona

Postup::)
Vsetko spolu zmiesat,zabalit do mikrotenu a do chladnicky. Cim dlhsie,tym lepsie.Ja to robim tak asi 3 tyzdne pred pecenim. Ale nestane sa nic ,ani ked to bude1-2 dni pred pecenim.

Ivetuska,
ale ja neverím včelárom, zvlášť keď viem, že včely prikrmujú cukrom, ktorý kupujú na vrecia v obchode! Máme v rodine včelára a dobrého včelára, ten ma upozornil, že aj ten najkvalitnejší med má vysoký obsah cukru, taktiež po konzultácii s diabetologičkou ma táto v tom utvrdila! Asi by som nemala odvahu piecť medovníčky z pravého medu...Keby sa jednalo len o mňa, čert to ber, ale keď sa jedná o dieťa, to už nerisknem! Ale pridaj ostatné recepty, rada vyskúšam. Ten krémeš vyzerá vábne, určite upečiem!
ivetuska
02.10.06,07:50
Ja peciem tiez pre dieta . Ma 13 rokov. Nemusis sa bat. Okrem ineho staci urobit pol davky a vyskusat, o kolko sa zvysi glykemia. Ja to mam odskusane. Aj chleba s medom moze zjest, pokial ma glykemiu do 10. Tiez mu to nezvysi. A tiez mu netreba dopichnut inzulin.
Marína
02.10.06,10:06
ivetuska
02.10.06,15:43
Prezerala som tie www. a v tom diabetacku som tiez nasla medovnik, do ktoreho isiel med. A co mame dome doma casopis Diabetik, tam je tiez pisany med. Takze neboj sa toho. Zmeraj mu (jej) glykemiu pred a pol hodiny po jednom medovniku a budes si na istom.
ondrejvla
02.10.06,19:55
Ivetuška vyskúšam, ja si dám aj keď tam bude cukor - veľa nie, ale neodolám, ale náš malý - on má prísny meter na mňa a ešte väčší na seba! Časopis Diabetik chodieva aj nám, kuknem aj tam.

Evička ďakujem za také množstvo stránok, už ich dávam do záložky, budem s vnúčikom kontrolovať a vyberať! On miluje všetky keksíkové Dia koláčiky, nemá rád nič krémové, keď tak, ešte na spôsob pudingov alebo so šľahačkou.

Ďakujem tým, ktorí sa zapojili do pridávania receptov pre diabetikov, veľa zdravia všetkým.
ivetuska
03.10.06,08:00
Ak ma tvoj vnucik rad keksiky,skus toto linecke .

40 dkg hladka muka
1 Hera
2 zltka
ovocny cukor podla chuti (5-6 lyzic)
(kakao,kokos,vanilka,orechy...)

Zmiesaj, nechaj odpocinut v chladnicke, povykrajuj a pec na peciacom papieri alebo bez vymastenia plechu.

Vydrzi dlho cerstve v chladnicke. Ja som sa uz poucila a pecem dve davky. Raz som dokonca dala do mraznicky,lebo som to prehnala a bolo dobre aj to. Nech vam padne na zdravicko.;) :)
daniela46
03.10.06,09:38
GUĽKY RYCHLOGULKY

14DKG krupicovej muky
6 lyžíc rumu (aroma)
10dkg maslo (obycajne)
25dkg ovocný cukor (Fructopur)

Postup:
Všetko spolu zmiešame, nechame postáť aspoň 2 hod.v chlade. Potom vytvarujeme gulky, ktore obalime v kokose, alebo v orechoch...Do vnutra možme dať čerešňu,mandlu...(podľa chuti).


KREMEŠ

2 x listkove cesto
200g ovocný cukor (Fructopur)
7 bielkov
70g majzeny
vanilkova aroma
0,5 l. mlieka
šlahačka

Postup:
Listkove cesto vyvalkať, na plech a upiecť.Mlieko vylejeme do hrnca,pridame cukor a do vriaceho prilejeme majzenu.Uvarime veľmi husty puding. Do horuceho pudingu vmiešame sneh postupne.Krem navrstvime na cesto. Vyšlahame šlahačku, ktoru po vychladnuti navrstvime na puding a prikrijeme druhym cestom. Na vrch urobime čokoladovu polevu.Dostať aj hotovu dia .(na kramaroch je nova predajňa v nemocnici)

DOBRU CHUŤ

P.S. Mam aj ine. Dodam hociaké ak bude zaujem.Včetne medovničkov.

Ahoj Ivetuška.Chcem robiť rýchlogulky,ale nie je celkom jasné s múkou.
Tá múka zostane surová v gluľkách? Ďakujem Daniela46
ondrejvla
03.10.06,17:10
Ahoj Ivetuška.Chcem robiť rýchlogulky,ale nie je celkom jasné s múkou.
Tá múka zostane surová v gluľkách? Ďakujem Daniela46

Ja ti napíšem, aké guľky robievam môjmu vnúčikovi ja:

15 dag mletých vlašských orechov, 1 bal dia piškót, 1 rumová esencia, 15 dag masla, 5 dag hrozienok, dám ich napučať do esencie, dolejem dia sirup aby boli ponorené,1 ČL kakaa. Piškóty postrúham na strúhanku a všetky ingrediencie spojím, urobím guľky, dovnútra niekedy dám, niekedy nie - višňu z dia kompótu ( robíme si všetky dia kompóty doma)obalím v kokose alebo mletých orieškoch. Vôbec nedávam cukor.
ivetuska
04.10.06,15:51
Ahoj Ivetuška.Chcem robiť rýchlogulky,ale nie je celkom jasné s múkou.
Tá múka zostane surová v gluľkách? Ďakujem Daniela46

Ano. Aj ja so sa cudovala,ked som ten recept dostala. Urobila som to deckam na vecierok vianocny, ale s normalnym cukrom a maly mi povedal, ze sa isli za tym decka potrhat. A ked som to robila pre nas doma, tak maly sused, 3,5 r. mi zjedol skoro vsetky sam.
lucinka315
20.10.10,13:04
aj ja by som sa potesila dalsim receptom.... mozno by boli dobre aj nejaké s celozrnnou múkou prípadne slané... ak by sa nasli
trisestri
20.10.10,16:18
buchač
20.10.10,16:35
aj ja by som sa potesila dalsim receptom.... mozno by boli dobre aj nejaké s celozrnnou múkou prípadne slané... ak by sa nasli

DIA kolačiky [Archív] - PORADA.sk
Dia koláče - PORADA.sk
DIA Vianoce - PORADA.sk
Dia - Step - PORADA.sk
RôZNE RECEPTY NA STIAHNUTIE. - Strana 2 - PORADA.sk
...
...
...
...
;):rolleyes:;)
http://www.porada.sk/gsearch.php?do=process&quicksearch=1&childforums=1&exactname=1&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&s=&query=dia+recepty&securitytoken=1287595962-15ed884e1bf9c44b84d87edfd94bc7c53fe0e290