lubica2403
04.09.22,16:45
Dobrý deň,
Je tu prosím skúsený personalista, ktorý je ochotný poradiť ?
Situácia: uchádzač o zamestnanie, VŠ vzdelanie ,Mgr, učiteľstvo
Prax : učiteľstvo v základnej škole13 rokov, v strednej škole 3 roky, živnosť – vlastník a riadenie e-shopu 10 rokov, materská dovolenka 4 roky
Nástup do zamestnania v štátnej inštitúcii, pracovné zaradenie – vedúci oddelenia vzdelávania . ( výkon práce vo verejnom záujme)
Otázka : do akej platovej stupnice, triedy, stupňa... by mal byť ( v ideálnom prípade ) zaradený – aká prax a aký najvyšší možný plat by mu mal byť priznaný ? ( viem, z ktorého zákona sa vychádza, ale nerozumiem presne, ako sa ráta prax a odpracované roky )
Veľmi ďakujem za pomoc
avalik
04.09.22,15:59
takže vedúci oddelenia vzdelávania - čo z doterajšej praxe zodpovedá: "Odborná prax na účely tohto zákona je súhrn znalostí a skúseností získaných pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú rovnaký alebo obdobný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa."?

Ďalej MD/RD do započítanej praxe.
A ostatná prax podľa: "prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín." - ako prax szčo - eshop súvisí s výkonom funkcie na ktorú má byť prijatý?
Keďže nevidím konkrétnu pracovnú náplň, a len podľa názvu funkcie, ja by som započítala MD/RD + 2/3 učiteľstva.
lubica2403
05.09.22,05:40
Ďakujem. Takže MD sa počíta celá , ak dobre chápem...Potom 2/3 z praxe v škole a NIČ VIAC ? Nedá sa to chápať tak, že prax v školstve celá - súvisí priamo so vzdelávaním ( náplň práce organizácia vzdelávacích aktivít, plánovanie vzdelávania zamestnancov atď) a z praxe ako SZČO - dve tretiny ?
avalik
05.09.22,12:26
to musí konkrétne posúdiť zamestnávateľ, podľa opisu funkčnej náplne - do akej miery zamestnávateľ využije "živnosť - vlastník a riadenie eshopu" ? čo riadil? mal zamestnancov?

mala som eshop ako sro - všetko som robila sama, ale nebolo to organizovanie vzdelávacích aktivít ani plánovanie vzdelávania zamestnancov - bol to nákup, predaj, marketing, nahadzovanie produktov na web, vybavovanie objednávok - balenie a nosenie na poštu, príprava podkladov pre účtovníka - toto by ste aj mne započítali do praxe?
lubica2403
05.09.22,12:48
Samozrejme rozumiem, že riadenie e-shopu nesúvisí so vzdelávaním. Ale : "prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín." Podľa tohoto by sa nejaká časť praxe mohla započítať aj z nesúvisiacich činností. Nehovorím, že 2/3... Mne zo všetkých uvedených rokov zarátali 12. To mi vychádza tak, že nemám zarátanú ani materskú dovolenku.... a zo školstva len 2/3, potom nič.. Takže nakoniec plat menší ako v škole, čo nepokladám za OK ( aj vzhľadom k tomu, koľko mám práce)
ivka70
05.09.22,13:00
Tie MD,RD boli uplne mimo zamestnani alebo pocas niektoreho z nich?
Mozno ti ratali 4 roky MD/RD a 1/2 z praxe v skolstve, a l tobolo mimo zamestnni .... ved sa na to mozes spytat ....