Kurty001
05.09.22,13:13
Chcem sa opýtať, pracoval som na dohodu o pracovnej činnosti v štátnom podniku, riešil som programovanie údržbu webu.

Mesačne som mohol vykazovať len 40 hod. Tak som aj vykazoval ak sa spravila práca navyše vykazoval som v ďalšom mesiaci a postupne sa práca robila. Neskôr sa vedenie zmenilo a mne aj nadriadený. Bývali nadriadený mi dal úlohu, ktorú som vykázal po mesiaci, prácu som dokončil a odovzdal. Nový nadriadený mi len oznámil, že on nič nezadával a preto mi vyplatí len 1/4 z toho čo som vykázal. Je to podľa vás normálne? Ja svoju prácu som dokončil a odovzdal. Mam kontaktovať inšpektorát práce alebo riešiť s právnikom?

Ďakujem
kn-alka
05.09.22,11:17
chceš kontaktovať IP, aj keď si odpracoval viac, než ti dovoľoval zákon?
veronikasad
05.09.22,11:18
Na dohodu o pracovnej činnosti môžeš odpracovať len 10 hod. týždenne. Ak si so súhlasom zamestnávatela odpracoval viac, obaja ste porušovali Zákonník práce.
Zamestnávatel je povinný evidovať odpracovaný čas dohodára...

Neviem čo očakávaš od kontaktu inšpektorátu práce - pokutu pre seba aj zamestnávatela ?
Kurty001
05.09.22,11:21
Ak to vezmete doslovne tak dajme tomu, ide o to, že e-mail s dopytom som dostal v júly a práca sa vykonala v auguste. Vykázal som len to, za čo som odpracoval.
veronikasad
05.09.22,11:23
Ak to vezmete doslovne tak dajme tomu, ide o to, že e-mail s dopytom som dostal v júly a práca sa vykonala v auguste. Vykázal som len to, za čo som odpracoval.nie je dôležitý mail, ale písomná dohoda o pracovnej činnosti, v ktorej je uvedený začiatok výkonu práce. Evidencia pracovnej doby v mesiaci, kedy bola práca skutočne vykonaná. Mal si dohodnutú hodinovú odmenu ?
Ak ide o seriozneho zamestnávatela, riešením je prerobiť odmenu v dohode na mesačnú ...
Kurty001
05.09.22,11:25
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
veronikasad
05.09.22,11:27
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?
Kurty001
05.09.22,11:30
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
veronikasad
05.09.22,11:31
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
odpracoval si len 40 hod. a máš hodinovú odmenu ?
Kurty001
05.09.22,11:34
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
odpracoval si len 40 hod. a máš hodinovú odmenu ?

Áno, každý mesiac len 40 hod. odmena bola za hod. práce.
veronikasad
05.09.22,11:35
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
odpracoval si len 40 hod. a máš hodinovú odmenu ?

Áno, každý mesiac len 40 hod. odmena bola za hod. práce.
a čo teda touto témou riešiš ? Hodiny navyše boli až u nového vedenia ? Či hodiny sedia, len zamestnávatel ti svojvolne skrátil odmenu na 1/4-nu ?
Kurty001
05.09.22,11:44
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
odpracoval si len 40 hod. a máš hodinovú odmenu ?

Áno, každý mesiac len 40 hod. odmena bola za hod. práce.
a čo teda touto témou riešiš ? Hodiny navyše boli až u nového vedenia ? Či hodiny sedia, len zamestnávatel ti svojvolne skrátil odmenu na 1/4-nu ?

Dajme tomu, že som v july spravil prácu skôr a vykázal až v auguste. Zamestnávateľ mi teraz svojvoľne skrátil odmenu na 1/4, že to nezadal on ale predchádzajúci nadriadený. Čiže len preto, že som "šikovný" :D a spravil to skôr tak mám prísť o 3/4 platu?
veronikasad
05.09.22,12:07
Dohodu o pracovnej činnosti som mal na rok od 02/2022 ale vedenie sa zmenilo a prišla hneď výpoveď bez udania dôvodu.
V predchádzajucich mesiacoch ti to stare vedenie ako preplácalo, keď si odpracoval viac ako 10 hod. týždenne ?

Vždy na konci mesiaca som napísal výkaz :) kde bolo 4x10hod. Takže to sedelo.
odpracoval si len 40 hod. a máš hodinovú odmenu ?

Áno, každý mesiac len 40 hod. odmena bola za hod. práce.
a čo teda touto témou riešiš ? Hodiny navyše boli až u nového vedenia ? Či hodiny sedia, len zamestnávatel ti svojvolne skrátil odmenu na 1/4-nu ?

Dajme tomu, že som v july spravil prácu skôr a vykázal až v auguste. Zamestnávateľ mi teraz svojvoľne skrátil odmenu na 1/4, že to nezadal on ale predchádzajúci nadriadený. Čiže len preto, že som "šikovný" :D a spravil to skôr tak mám prísť o 3/4 platu?
Prepáč, nerozumiem reči tvojho kmeňa. Zamestnávatel je povinný vyplatiť odmenu za skutočne odpracované hodiny v danom mesiaci, žiadne dajmetomu ...
Mila123
05.09.22,13:12
Kurty, dohoda aj za 8/2022 je platná? beží? ako sa zadávali úlohy ? resp. pracoval si na jednej zákazke? plán práce za 8/2022 si mal aký? každý nový mesiac si dostával nové úlohy? či si pokračoval v opakovaných činnostiach? nerozumiem faktu, že nové vedenie ti nechce zaplatiť prácu v 8/2022? práca bola vykonávaná na pracovisku? či bola HO?
Kurty001
06.09.22,11:28
Kurty, dohoda aj za 8/2022 je platná? beží? ako sa zadávali úlohy ? resp. pracoval si na jednej zákazke? plán práce za 8/2022 si mal aký? každý nový mesiac si dostával nové úlohy? či si pokračoval v opakovaných činnostiach? nerozumiem faktu, že nové vedenie ti nechce zaplatiť prácu v 8/2022? práca bola vykonávaná na pracovisku? či bola HO?

Áno je platná nakoľko výpoveď došla na konci mesiaca 8/2022 + 15 dní od doručenia. Prácu mi zadávali cez e-mail resp. tiež som tam chodil a vykonával som to vždy z domu čiže HO. Prácu som dostaval priebežne čiže ak sa to nestihlo v jeden mesiac presúvalo sa to do ďalšieho. A chápeš správne, nechce mi preplatiť poslednú úlohu, ktorú som dostal. Zadanie som dostal v júly, vypracoval som koncom júla ale už som to nemohol pridať na výkaz nakoľko už tam boli iné úlohy vypracované. V auguste som už prácu nedostal, ostalo už len vykázať poslednú úlohu, ktorú som spravil ešte v júly ale vedenie vraví že oni to nezadali ale zadalo to predchadzajúce vedenie. Chápem spravil som chybu, že som úlohu riešil promtne ale ani v sne ma nenapadlo, že preto že som chcel aby to mali čím skôr budem ja ten zlý :)
mari2x
06.09.22,12:15
Prepáč, nerozumiem reči tvojho kmeňa.
2,
Zamestnávatel je povinný vyplatiť odmenu za "skutočne" odpracované hodiny v danom mesiaci,

žiadne dajmetomu ...



Možno si nový šéf myslel, že K. má "NESKUTOĆNE" odpracované HODINY
2,
alebo nie je zvyknutý na také prudké osoby, ako si ty
mari2x
06.09.22,12:17
budem ja ten zlý




4 slová
a už je celý problém vyriešený