111Jana
07.09.22,23:12
Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať o tom, ako ma môže postihnúť neaký úrad za to že si na pozemku (orná pôda v extraviláne) postavím mobilný dom..

Mobilný dom, ktorý sa chystám kúpiť je kompaktná jednotka vyrobená dreva, teda nejedná sa o upravený kontajner. Má dokopy 40 metro štvorcových a plánujem ho umiestniť na pozemok, ktorý je vedený ako orná pôda.Pozemok bezprostredne pri ceste a susediaci so zastavaným územím obce.

Modulový dom, ktorý chcem využívať na rekreačné účely by som chcela umiestniť na zemné vruty, prípadne iba položiť na betónové kocky.
Pozemok je hneď pri záhrade (zastavané územie obce kde je pripojená a elektrila a dom teda nebude priamo pripojený na siete). Na pozemku je studňa a pre odpady budem musieť zabezpečiť čističku alebo septik.

Prosím dajte mi vedieť, či môžem takýto mobilný dom položiť na ornú pôdu alebo aké papiere si mám preto vybaviť.

V budúcnosi by som chcela požiadať o priradenie pozemku do intravilánu. Na obecnom úrade mi však povadali, že nové zmeny územného plánu obce sa budú konať až o 4 roky takže by som dovtedy chcela nájsť neaké riešenie.

Ďakujem za informácie o tom aké papiere si mám vybaviť alebo na koho sa obrátiť pre legálne umiestnenie mobilného domu na ornú pôdu.
ivka70
08.09.22,05:45
Toto nie je umiestnenie mobilnej jednotky na nejaky pozemok ...ides to spajat so zemou a pripajat na energie, robit odpad ...ide o stavbu na ktoru treba stavebne povolenie . Obrat sa na miestne prislusny stavebny urad, co vsetko potrebujes.
mari2x
08.09.22,05:59
Asi by som najprv pozrel UP obce a aj či sa dá vynať z pôdneho fondu.
111Jana
08.09.22,07:13
Pozemok nie je v územnom pláne obce a pre požiadanie o zaradenie do územného plánu obce budem musieť čakať na ďalšie kolo ktoré sa bude vyhlasovať až za 4 roky... tak mi to bolo povedané na obecnom úrade.

Čo znamená vyňať pozemok z pôdneho fondu? dá sa to aj keď pozemok nie je v UP obce?

V každom prípade, nie je neaká možnosť položiť mobilný dom na ornú pôdu bez neakých povolení keďže sa nebudem pripájať na siete a keď sa pozemok nachádza v bezprostrednom susedstve s UP obce, nie je to CHKO a je hneď vedľa cesty?

Ďakujem za radu
duves
08.09.22,07:17
faro1
08.09.22,11:08
nEAký úrad, nEAká možnosť. Je to zámerne takto napísané, to už nebude neaký preklep.:D
pavol54
08.09.22,17:48
Oficiálne mám na poli maringotku a nikoho to netrápi, pretože slúži na poľnohospodársku činnosť