Lenka3486
09.09.22,08:50
Dobrý deň, zamestnankyňa predložila 1 faktúru vystavenú ubytovacím zariadením len za ubytovanie v chate (neposkytujú tam stravu), ale má na nej uvedené, že stravovanie poskytované v Kolibe XY a potom má doloženú 2. faktúru z tejto koliby, ktorú prevádzkuje niekto iný, vystavenú na jej meno s uvedením termínu stravovania, ktorý sa zhoduje s termínom pobytu. Je možné toto uznať, viem, že v usmerneniach FS SR sa píše, že to má byť v jednom zariadení, ale zase sa tam tam píše aj to, že z toho musí byť zrejmé, že to súvisí s ubytovaním, čo v tomto prípade mi príde zjavné. Stretli ste sa s týmto niekto?

Alebo neviete mi poradiť e-mailový kontakt na Finančnú správu SR ohľadom príspevkov na rekreáciu, neviem to na ich webe nájsť, resp. vyznať sa v tom.
kn-alka
13.09.22,08:28
na stránke fin.správy máš predsa číslo na infoliku, tam zavolaj
Lenka3486
13.09.22,10:48
práveže som chcela písomné stanovisko a z tej infolinky sa ani nevyznám, kde by som tú tému zaradila, akú voľbu volať
Karin87
14.09.22,05:35
https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt#AkoKomunikovat

livechat - tam si vyhľadáte daň z príjmu FO a zadáte otázku.

Zverejnite potom prosím odpoveď, aj mňa to zaujíma.
Lenka3486
14.09.22,09:58
Odpoveď z FS SR: Výdavky za stravu je možné považovať za oprávnené výdavky podľa § 152a ods. 4 písm. c) ak z predložených dokladov je možné jednoznačne určiť, či stravovanie v inom zariadení súviselo s ubytovaním, t. j. ak z účtovných dokladov je zrejmé, že stravovanie v rámci rekreácie zabezpečilo ubytovacie zariadenie u iného poskytovateľa stravovacích služieb, v tom prípade zamestnávateľ by mohol tento výdavok považovať za oprávnený.
Splnenie ustanovených podmienok zamestnávateľ sám posúdi doklady na základe údajov v nich uvedených.
Karin87
23.09.22,08:49
Ďakujem veľmi pekne za zverejnenie