McMarti
26.11.04,13:02
Ma niekto skúsenosti s fakturovaním ochrannej známky? Jedná sa o to, že niekto si podal na zaregistrovanie ochrannej známky ktorá je skoro zhodná s logom našej firmy. Dotyčná osoba k fakturácii nepredložial nič ani to či má schválenu svoju ochrannu známku len si vyučtovala u našej firmy 500 000Sk za používanie. Nakoľko loga sú skoro zhodné ja nepovažujem túto fakturáciu za opodstatnenu, nakoľko som aj zistila že ochranná známka dotyčnej osoby je v konaní, čiže nieje zaregistrovana. Čo by ste mi poradili ako sa zachovať, poprípade nejaký kontakt na osobu čo má takúto skúsenosť.
Ďakujem
McMarti
30.11.04,07:28
Zda sa že takéto skúsenosti nema nik, ked som si nenašla žiadnu odpoveď.
Hlinkovx
30.11.04,08:10
http://www.indprop.gov.sk/eu/znamka.htm
skús niečo vyčítať tu..ale ináč neviem, nemám s tým skúsenosti
McMarti
30.11.04,08:17
http://www.indprop.gov.sk/eu/znamka.htm
skús niečo vyčítať tu..ale ináč neviem, nemám s tým skúsenosti
silvi k tej ochrannej známke tam som sa divala ale nič tam není čo sa týka fakturácie.. tam sa dá len napadnuť tu známku ked je v konaní čo aj firma urobila
Hlinkovx
30.11.04,08:29
Ivet..tak dam skús poslať nejaký dotaz na nich..čo robiť..a tak..?!..možno aj motyka vystrelí..a pomôžu!!..ináč ti neviem poradiť
Excise Duty
30.11.04,08:37
Všetko o ochranných známkach upravuje zákon č. 55/1997 Z. z. o ochranných známkach v znení neskorších predpisov.
McMarti
30.11.04,08:50
Ako by ste to riešili čo sa týka učtovnictva a daňových nákladov?
Nika
09.02.05,14:01
Prosím poradiť ohľadom účtovania ochr. známky. Zaregistrovali nám ju 4.2.2005
výdavky súvisiace s OZ som mala na 041.Bolo to 10000
Zaúčtovala som to takto:
014/041 10000
551/074 10000
Je to dobre? Ide mi o to, že keď to je taká malá suma, či to treba zaúčtovať na 014. Alebo to záleží aj od smernice?
evelien
09.02.05,14:26
Ma niekto skúsenosti s fakturovaním ochrannej známky? Jedná sa o to, že niekto si podal na zaregistrovanie ochrannej známky ktorá je skoro zhodná s logom našej firmy. Dotyčná osoba k fakturácii nepredložial nič ani to či má schválenu svoju ochrannu známku len si vyučtovala u našej firmy 500 000Sk za používanie. Nakoľko loga sú skoro zhodné ja nepovažujem túto fakturáciu za opodstatnenu, nakoľko som aj zistila že ochranná známka dotyčnej osoby je v konaní, čiže nieje zaregistrovana. Čo by ste mi poradili ako sa zachovať, poprípade nejaký kontakt na osobu čo má takúto skúsenosť.
Ďakujem

Zavolaj p. Lutringovej - 048/4300393. Tá je nesmierne milá a doteraz mi vo všetkom poradila. Keď ti neporadí ona, verím tomu, že ťa doporučí niekam ďalej. A ak si nepozerala, tak mrkni na to, ktorá firma bola skôr založená: či tá jeho, alebo vaša. A ešte otázka: to vaše logo vám robila nejaká reklamka? Neviem, možno je to blbosť, ale napadlo ma také niečo, ako duševné vlastníctvo, autorské práva .... Ak vznikla jeho spol. neskôr ako vaša, dalo by sa to napadnúť a ešte by som aj poslala list na ÚPR.
PS: nie som právnik, ja len tak tým svojím sedliackym rozumčekom :-)
miha
18.03.05,12:49
neviete mi niekto prosim poradit ako na to ked chceme zaregistrovat nazov a logo na ochrannu znamku? kolko to stoji a postup. Dakujem