glen
12.09.22,06:52
Robim na webovom projekte ktory bude fungovat ako prostrednik medzi tvorcami obsahu a predplatitelmi/platcami obsahu.

Uzivatel si skratka zvoli tvorcu a zacne odoberat jeho obsah za mesacny poplatok. Ja zabezpecim ze sa uzivatelovi mesacne ztrhne z platobnej karty poplatok a ze peniaze dostane tvorca, minus moj poplatok.

Firmy ktore riesia spracuvanie online platieb kartami maju rozne obchodne podmienky a v dnesnej prepolitizovanej dobe, hlavne v zapadnych firmach(ktore tvoria vecsinu procesorov), sa casto stava ze payment procesor, pripadne niektora z firiem vydavajucich samotne karty(master/visa..) sa rozhodne ze sa jej napaci obsah ktory tvori nejaky, mozno zamejsi, clovek(tzn. nejaky autor na mojej platforme) a bude pozadovat aby som mu prestal dodavat sluzby(ie. vypol ho).

Tym ze by som nevyhovel, tak by mi hrozilo ze payment processor ma kompletne vypne a teda VSECI zakaznici a tvorcovia budu odrezani(zakaznici od obsahu a tvorcovia od penazi). Ja by som musel najst ineho PP, napojit sa na jeho API a poziadat vsetkych zakaznikov aby si znovu zadali udaje o platobnych kartach a znovu sa prihlasili ku svojim tvorcom na odber(pretoze udaje o kartach nemozem uchovavat ja, ale iba PP, kvoli bezpecnosti).

V obchodnych podmienkach mozu mat PP uvedene vagne definicie ako neposkytovanie sluzieb ak ide o extremizmus, sirenie nenavisti, diskriminacie, ... to su take tie najcastejsie "catch all" klauzuly.

Co je samozrejme v poriadku. Avsak mna zaujima to, ze ak by takato situacia nastala, ale dany clovek(autor na mojej platforme) nebol pravoplatne odsudeny za ziaden trestny cin(v tomto kontexte) a PP by sa napriek tomu rozhodol ma vypnut, tzn oni by sa rozhodli ze su porota, sudca a kat, ak by som im, legalne spravne, nevyhovel, mozem PP nasledne zalovat za financne skody?

Inak povedane, moze sa poskytovatel sluzieb vyhovorit na svoje obchodne podmienky v takomto pripade, respektive ake mam ja pravne moznosti?

A prakticky nemusi ist iba o PP ale napriklad webhosting a podobne.


Priklad podmienok:

https://grabber.themetwally.com/media_attachments/files/108/971/506/560/508/749/original/605ed4953e32af46.png