Blachsus
18.09.22,14:28
Do auta som dal novu, plne nabitu bateriu. Nastartovala na prvykrat. Asi po 5 km auto zastalo a nedalo sa nastartovat. Vsetky kontrolky zhasnute. Po otvoreni kapoty sa z baterie trochu dymilo a bola teplejsia. Po case som nastartoval a jazdim v pohode vyse tyzdna. Bojim sa vsak ist na dlhsiu cestu. Co mohlo byt pricinou poruchy ? Nejake rele odpojilo pretazenu bateriu ?
Chobot
18.09.22,14:31
Alebo si mal niekde skrat či príliš vysoký, neštandardný odber z batérie. A z batérie by sa nemalo dymiť. Odkiaľ išiel ten dym z batérie? Predpokladám, že je to olovená bezúdržbová batéria, tam nie je nijaký otvor, kde by niečo malo unikať a už vôbec nie dym.

A ako vieš, že to bol dym?

Čo znamená, že bola trochu teplejšia? Je to len subjektívny pojem, ako teplá bola? Udržal si na nej ruku? Mala viac, ako 50 st. C? Za jazdy sa môže batéria trochu zohriať, lebo pri jazde sa batéria nabíja. Ak je v motorovom priestore, mohla byť teplá aj od motora. Ale na pocit by som povedal, že môže byť maximálne vlažná.

Kúp si merač napätia, ktorý sa dáva do zástrčky zapaľovača. Nejaký čas sleduj, či sa batéria nabíja, aký je jej stav pri zastavení motora a uvidíš, či je v poriadku.

Ak to nie je trvalý stav, ťažko sa hľadá príčina.
Blachsus
18.09.22,15:21
Mozno sa len odparovala voda, ktora snad zostala na baterii. Ruku som na nej udzal, ale nemala by sa vobec hriat. Meral som nabijanie baterie - je v poríadku 14,1 V. Teraz je vsetko v poriadku, len sa bojim ist na dlhsiu cestu