m74.galova@gmail.com
20.09.22,03:15
Dobrý deň,chcem sa opýtať kto má v kompetencii ziadať peniaze nazad ,ak boli zo socialky poslané nesprávne a teraz peniaze lezia na úcete v deuttche banke vo Frankfurte .

Išlo a vrátenie nemocenskej dávky ,ktorú sme ziadali poslať na adresu =je to madarský občan a táto suma sa objaví v deuttche banke vo Frankfurte.a teraz sa k tým peniazom sa nevie dostať. DAKUJEM
misoft
20.09.22,04:36
Kto žiada vrátiť? Z akého dôvodu? Prečo mu boli vyplatené?
veronikasad
20.09.22,04:45
Kto je vlastníkom tohto účtu? Bol uvedený v žiadosti o nemocenské?
Chobot
20.09.22,09:59
Podľa mňa nám neuvádzaš pravdu, alebo uvádzaš len niektoré skutočnosti a nie všetky. Neverím, že by SP poslala OMYLOM peniaze niekam do Nemecka na nejaký úplne cudzí účet. Ten účet ste museli niekde uviesť. SP by si ho nevymyslela.

A ako vieš, že ležia na účte vo Frankfurte? Ako vieš, že ten účet, resp. majiteľ účtu je z Frankfurtu?

A aké je stanovisko SP? Písala si už tam? Máš od nich nejakú odpoveď? Stanovisko?

Keby SP skutočne urobila chybu v zasielaní peňazí, tak by musela tú nemocenskú dávku vyplatiť príjemcovi a omylom zaslanú platbu na cudzí účet žiadať od majiteľa účtu.

A čo to znamená, že vrátenie nemocenskej dávky? Kto vracia nem. dávku? Soc. poisťovňa? Tá ju vypláca, nie vracia. Celé zadanie máš nejaké domotané.
bodliak
20.09.22,10:35
Z vlastnej skúsenosti viem, že v týchto organizáciách panuje neskutočný brdl.

V januári mi na účte pristála zo SP istá suma. Nie malá. 4 cifry. Iný VS ako môj.
Proste poplietli dáta a platby išli inde ako mali.
ZP mi pred cca 2 rokmi poslala rzzp a tam že preplatok vám bude vrátený na účet ... ktorý mi nepatrí !
Tiež bordel, a "biele na čiernom", ako by povedal istý klasik popleta.
A pritom ja mám účet ten istý, nezmenil sa 20 rokov. Nikdy som ani ZP a SP z iného neplatil.
A rovnako by som vedel prezentovať (aj dokázať), že bordel v súčasnosti panuje aj v evidencii motorových vozidiel ...
Katy a R
20.09.22,11:15
Ak spravila chybu SP (môže sa stať niekedy, že číslica preskočí), tak treba riešiť so SP.
Len si treba ujasniť, že či naozaj pochybila SP - skontrolovať poriadne zadané údaje! Že kde vlastne "vzali" ten účet v nemeckej banke? zrejme im ho niekto musel uviesť - či?
( alebo žeby si svojvoľne nejaký pracovník uviedol svoj účet? - to neber vážne - len na odľahčenie;)))