J.val96
21.09.22,08:09
Dobrý deň, chcel by som sa spýtat ako to je s odvodmi keby pracujem na skrateny uvazok a dalej mam otvorenu zivnost, viem ze ak je clovek na TPP tak mu odvody plati zamestnavatel, ako to je pri skratenom uvazku.
Ďakujem
Tweety
21.09.22,06:12
Rovnako ich platí zamestnávateľ aj zamestnanec zo svojej mzdy.
veronikasad
21.09.22,06:26
Skôr by ťa malo zaujímať ako to bude s odvodmi SZČO. Do SP bez zmeny, do ZP ak platíš z minima, budeš platiť zo skutočného, neupraveneho vymeriavacieho základu
J.val96
21.09.22,06:53
Ano, zle som sformuloval otazku, samozrejme ma zaujima ake odvody budem mat ja ako szčo, ci budú stacit odvody ktore bude zamna platit zamestnavatel u ktoreho budem na skrateny uvazok, alebo si budem muset odvadzat este nieco do ZP a SP ako szco.
veronikasad
21.09.22,06:55
Vznikla ti povinná registrácia SZČO v SP?
J.val96
21.09.22,07:10
Nie, zatial nemam zivnost ani otvorenu, len si zistujem informacie ohladne odvodov, aby sa mi nestalo ze by za mna platil odvody zamestnavatel a este by som si musel odvody platit aj ja ako szco.
veronikasad
21.09.22,07:14
Pokiaľ ešte nemáš živnosť, to si mal napísať na začiatku, v zdr.poistovni si môžeš určiť vymeriavací základ nula, preddavky platiť nebudeš, ale počítajú s nedoplatkom v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia.
Ak prejde novela zákona o zdr.poisteni, u zamestnávateľa aj pri skrátenom úväzku budeš platiť zdr.poistenie z min.mzdy