Ricky1
21.09.22,13:46
Ahojte, prosim Vás o radu pri zadani správneho kodu- typ DPH, lebo cim viacej čítam, tým viac som sa domotala, a už o sebe pochybujem. S.r.o. platca DPH:
1. VFA za služby do EU(platiteľovi DPH) typ 19 ( VFA mi nevstupuje do DP DPH, KV, len do SV)
2. VFA za služby do tretich krajín - typ 19 (VFA mi nevstupuje nikde)
3. PFA za služby zo štátu EU - prenos dan. povinnosti. Tu má byť kód 49 alebo 46? Doteraz som bola v tom, že 49 je zahraničie a 46 tuzemske samozdanenie.
4. PFA za služby z tretích krajin - typ 67
Ďakujem veľmi pekne za pomoc :)
kn-alka
21.09.22,11:50
Ahojte, prosim Vás o radu pri zadani správneho kodu- typ DPH, lebo cim viacej čítam, tým viac som sa domotala, a už o sebe pochybujem. S.r.o. platca DPH:
1. VFA za služby do EU(platiteľovi DPH) typ 19 ( VFA mi nevstupuje do DP DPH, KV, len do SV) - typ 85, v DPH r.13
2. VFA za služby do tretich krajín - typ 19 (VFA mi nevstupuje nikde) - typ 14, DPH r.13+15
3. PFA za služby zo štátu EU - prenos dan. povinnosti. Tu má byť kód 49 alebo 46? Doteraz som bola v tom, že 49 je zahraničie a 46 tuzemske samozdanenie. - služby 46, tovar 49 (46 je tuzemské samozdanenie aj zahraničné služby) (49 je zahraničný tovar)
4. PFA za služby z tretích krajin - typ 67
Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Ricky1
21.09.22,13:37
Ďakujem,
v prvom prípade mám však pocit, že kedže ide o dodanie služby do EU - prenos danovej povinnosti , miesto dodanie je štát odberateľa, tak by to malo ist len do SV, alebo sa mýlim?