Dáša_
22.09.22,17:09
Dostala som dnes zaujímavú obálku - odosielatel overena spolocnost.sk. Už rovno pod počiatkou na obálke niekto dopésal POZOR PODVOD! Stručne - oznamili mi, že vykonali účtovný audit. Maju nejakú predfaktúru a mám uhradiť, lebo súd. Aj s príslušnými papiermi to poslali. Tak by ma zaujímalo, či ste boli poctení viacerí takýmto pozdravom :D
Mila123
22.09.22,15:35
vyhodiť, nevšímať si to.......
včera a aj dnes je toho plný FB (skupina Účtovníci)
dnes poslal Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) informáciu , postup ako odporúčajú svojim členom postupovať pri podvodníkovi....
veronikasad
22.09.22,15:36
Dostala som dnes zaujímavú obálku - odosielatel overena spolocnost.sk. Už rovno pod počiatkou na obálke niekto dopésal POZOR PODVOD! Stručne - oznamili mi, že vykonali účtovný audit. Maju nejakú predfaktúru a mám uhradiť, lebo súd. Aj s príslušnými papiermi to poslali. Tak by ma zaujímalo, či ste boli podctený viacerí takýmto pozdravom :D Poštou nie, ale už viackrát mi volali neznáme slovenské mobilné čísla (slovenské dvíham , mám plan.kontroly u lekárov), anglicky hovoriaci automat, hneď som zložila. Našla som na webe upozornenie polície, že je to niečo podobné ako tebe prišlo poštou. Pár ľudí už naletelo a poslali peniaze
Dáša_
22.09.22,15:49
vyhodiť, nevšímať si to.......
včera a aj dnes je toho plný FB (skupina Účtovníci)
dnes poslal Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) informáciu , postup ako odporúčajú svojim členom postupovať pri podvodníkovi....

mna celkom pobavilo, že niekto si dal robotu a priamo na obalku napísal upozornenie POZOR PODVOD.
Debatu som začala hlavne preto, aby som aj iných upozornila na to, čo sa deje. Lebo samozrejme každý hneď pôjde hľadať, o čo ide
avalik
22.09.22,17:01
áno, urobili nevyžiadaný "účtovný audit" podľa dát z verejných registrov, vypočítali ekonomické veličiny z účtovných závierok ... už to riešime v skupinách na FB
veronikasad
23.09.22,10:17
PODVOD - V ŽIADNOM PRÍPADE NEUHRÁDZAŤ! Písal som predmetnej spoločnosti email a odpoveď bola cca. taká, že mali nemalé náklady s vytvorením auditu a radi by ho mali uhradený. Na konci emailu veta "Ak nemáte záujem, ignorujte to prosím."priloz prosím tu odpoveď na poradu, aj s tvojim dôrazom (zamaz osobné údaje). Ďakujem.
alessia
23.09.22,11:00
Ahoj,mne včera tiež došla totožná pošta,od včera tam vyvolavam,márne.az dnes po odoslaní prevodoviek recenzie prišla odpoveď v sms ,že nestíhajú
mi zavolať. Je už toto normálne ???
alessia
23.09.22,11:07
PODVOD - V ŽIADNOM PRÍPADE NEUHRÁDZAŤ! Písal som predmetnej spoločnosti email a odpoveď bola cca. taká, že mali nemalé náklady s vytvorením auditu a radi by ho mali uhradený. Na konci emailu veta "Ak nemáte záujem, ignorujte to prosím."priloz prosím tu odpoveď na poradu, aj s tvojim dôrazom (zamaz osobné údaje). Ďakujem.

Presne tak!!! Mne to isté práve prislo
veronikasad
23.09.22,16:02
PODVOD - V ŽIADNOM PRÍPADE NEUHRÁDZAŤ! Písal som predmetnej spoločnosti email a odpoveď bola cca. taká, že mali nemalé náklady s vytvorením auditu a radi by ho mali uhradený. Na konci emailu veta "Ak nemáte záujem, ignorujte to prosím."priloz prosím tu odpoveď na poradu, aj s tvojim dôrazom (zamaz osobné údaje). Ďakujem.
Dobrý deň,

ďakujeme za Váš mail.

Účtovný audit pre Vašu firmu bol už úspešne spracovaný a nachádza sa na našej webstránke.

Na papierovej verzií na nachádzajú iba základné informácie ako napr. EBITDA, ROI a iné. Rozsiahla účtovná analýza sa nachádza priamo na webe. Analyzovali sme účtovnú závierku za rok 2021 a predchodzie účtovné závierky.

Vaša spoločnosť dosiahla výborné komplexné hodnotenie indexu overenej spoločnosti.

Nájdete ho v linku v certifikáte. Komplexný účtovný audit je na našej webstránke https://overenaspolocnost.sk/ . Vyhľadajte si prosím Vašu spoločnosť podľa IČO.

Predmetný certifikát ocenia Vaši zákazníci a po úhrade Vám bude zaslaný vytlačený farebne aj vo fólií. Je to výborný prezentačný materiál pre Vašu spoločnosť.

Určite chápete, že realizácia daného účtovného auditu nás stála tiež nemalé prostriedky, ktoré by sme mali radi zaplatené. Štandardná cena účtovného auditu a licencie je 799 €. Vaša cena je iba 119€.

V cene máte – certifikát, audit na stránke overenaspolocnost.sk s 60 účtovnými údajmi, insolvenčné poradenstvo, bezplatné poradenstvo pre vašich zákazníkov v prípade konkurzu spoločnosti, bezplatné poradenstvo pre vašich zákazníkov v oblasti ochrany spotrebiteľských práv a vodeodolná nálepka o certifikácií pre váš obchod a prevádzku.



Z daného dôvodu prosíme o úhradu.

Ak nemáte záujem, ignorujte to prosím.ďakujem. V mojom texte malo byť namiesto dôrazom - dotazom. Až teraz som si všimla že mi prepisalo text... Čiže mal by si zaň zaplatiť len 119€?
misoft
23.09.22,17:06
https://zive.aktuality.sk/clanok/8EzdL99/firmy-pozor-na-podozrive-e-maily-pytaju-peniaze-za-nevyziadany-audit/
...a tých 119€ je vraj dokonca akčná zľava... inak je cena za jeden audit 799€
Šmejdi a podvodníci opäť začínajú svoje ťaženie....
Mila123
23.09.22,17:32
https://zive.aktuality.sk/clanok/8EzdL99/firmy-pozor-na-podozrive-e-maily-pytaju-peniaze-za-nevyziadany-audit/
...a tých 119€ je vraj dokonca akčná zľava... inak je cena za jeden audit 799€
Šmejdi a podvodníci opäť začínajú svoje ťaženie....
ale čo už.....google mi ponúkol ich reklamu, ponuku na audit spoločnosti........
misoft
23.09.22,17:39
Podobná stránka je aj FinStat - skoro také isté, ale ešte drahšie.
Mária27
26.09.22,19:17
Podvod - už to bolo v TV správach
avalik
26.09.22,21:49
Podobná stránka je aj FinStat - skoro také isté, ale ešte drahšie.
Finstat ti ale neposiela faktúru, za to, že zverejnil o tvojej firme na svojom webe údaje z verejne dostupných zdrojov.
misoft
27.09.22,04:32
Naozaj? Myslíš si, že to zverejnia na svojej stránke len pre pekné oči?
Hľa: https://finstat.sk/Sluzby
Faktúra ti príde ku koncu roka.
Nič nie je zadarmo! A za ďalšie - ak majú prístup k verejným informáciám, z toho urobia nejaký slint a nechajú si za to nekresťansky zaplatiť - tak sú to PODVODNÍCI. FinStat aspoň nemá také ceny, ako tí prví podvodníci.
duves
27.09.22,05:12
To je strašná doba. Už sa nebudem diviť, ked "dievčatá" postávajúce na výpadovkach v minisukni budú mať na sebe tabulku - OVERENÁ PANNA.
misoft
27.09.22,05:21
tigy
27.09.22,05:25
Dáša_
27.09.22,06:24
Dáša, tvoj koment sa dostal do topiek :)

https://www.topky.sk/cl/10/2385515/Podvodnici-opat-na-scene--Firmam-chodia-vyzvy-na-uhradu-faktury--Sidlo-spolocnosti-neexistuje--auditor-sa-skryva

užívam si svoju minútky slávy :) :D


aj s mojou pravopisnou chybou :D
Dáša_
27.09.22,06:27
Naozaj? Myslíš si, že to zverejnia na svojej stránke len pre pekné oči?
Hľa: https://finstat.sk/Sluzby
Faktúra ti príde ku koncu roka.
Nič nie je zadarmo! A za ďalšie - ak majú prístup k verejným informáciám, z toho urobia nejaký slint a nechajú si za to nekresťansky zaplatiť - tak sú to PODVODNÍCI. FinStat aspoň nemá také ceny, ako tí prví podvodníci.

no hej, ale tá faktúra ti príde, len ak chceš vidieť rozšírené údaje a hlavne o iných firmách. Bežníé údaje z dostupných registrov sú verejné. Niekto vie čítať uzávierky v registri, niekomu to je bližšie v grafoch u nich. Určite bežné firmy, ktoré sú tam zverejnené a neobjednávali dodatočné služby, neplatia.

Mmch, za tým portálom je aj jeden z bývalých členov porady. Len už si presne nespomínam na meno, ale pred rokmi sme tu bežne diskutovali
misoft
27.09.22,07:12
Nemusíš menovať - možno ho všetci poznajú ako "poradcu" na obídenie daní.
Dáša_
27.09.22,07:42
Nemusíš menovať - možno ho všetci poznajú ako "poradcu" na obídenie daní.

nie, nie, volal sa tuším Filip, dalej si to už nepamätám. Niečo sa mi pletú aj maľované kabelky s ním. Ale to už nepamätám úplne presne
pavol54
27.09.22,08:08
To je strašná doba. Už sa nebudem diviť, ked "dievčatá" postávajúce na výpadovkach v minisukni budú mať na sebe tabulku - OVERENÁ PANNA.
Alebo 50 ročná si zavesí "dnes budeš prvý"
peterkoZM
27.09.22,19:13
Aj ja som dostal aj email aj SMS spravu. Nereagujem na to. Uz o tom pisu aj ine servery, ze ide o podvod, klik na link na clanok: Clanok o podvode (https://www.techbyte.sk/2022/09/mimoriadne-slovensko-podvod-list-pozor-audit-faktura/)
avalik
28.09.22,10:50
Naozaj? Myslíš si, že to zverejnia na svojej stránke len pre pekné oči?
Hľa: https://finstat.sk/Sluzby
Faktúra ti príde ku koncu roka.
Nič nie je zadarmo! A za ďalšie - ak majú prístup k verejným informáciám, z toho urobia nejaký slint a nechajú si za to nekresťansky zaplatiť - tak sú to PODVODNÍCI. FinStat aspoň nemá také ceny, ako tí prví podvodníci.

misoft, mám tam moju firmu zverejnenú už roky a nikto po mne nič nechce ... samozrejme ak ty chceš podrobné a sumarizované, či analyzované udaje o nejakej firme tak si to zaplať, alebo si spracuj údaje sám z iných verejných zdrojov
Mila123
28.09.22,12:01
Naozaj? Myslíš si, že to zverejnia na svojej stránke len pre pekné oči?
Hľa: https://finstat.sk/Sluzby
Faktúra ti príde ku koncu roka.
Nič nie je zadarmo! A za ďalšie - ak majú prístup k verejným informáciám, z toho urobia nejaký slint a nechajú si za to nekresťansky zaplatiť - tak sú to PODVODNÍCI. FinStat aspoň nemá také ceny, ako tí prví podvodníci.
Dušky, Finstat berie údaje z registra účtovných závierok, a do RUZ sa údaje ťahajú z podaného DP z FS SR.
AK sa dnes podá DP, zajtra je aktuálne na RUZ a za pár dní aj na Finstate.....a toto celé je zadarmo, nikto nič nikde neplatí......a ako uvádza Avalik ak chceš niečo viac, rozšírené musíš si zaplatiť........ale neviem za akým účelom to robia firmy (ak robia), u nás nikto z našich klientov, pretože výpovedná hodnota nie je žiadna........ak si chce banka, či verejná alebo štátna správa overiť údaje, stavy majú svoj systém...........
avalik
28.09.22,19:46
Naozaj? Myslíš si, že to zverejnia na svojej stránke len pre pekné oči?
Hľa: https://finstat.sk/Sluzby
Faktúra ti príde ku koncu roka.
Nič nie je zadarmo! A za ďalšie - ak majú prístup k verejným informáciám, z toho urobia nejaký slint a nechajú si za to nekresťansky zaplatiť - tak sú to PODVODNÍCI. FinStat aspoň nemá také ceny, ako tí prví podvodníci.
Dušky, Finstat berie údaje z registra účtovných závierok, a do RUZ sa údaje ťahajú z podaného DP z FS SR.
AK sa dnes podá DP, zajtra je aktuálne na RUZ a za pár dní aj na Finstate.....a toto celé je zadarmo, nikto nič nikde neplatí......a ako uvádza Avalik ak chceš niečo viac, rozšírené musíš si zaplatiť........ale neviem za akým účelom to robia firmy (ak robia), u nás nikto z našich klientov, pretože výpovedná hodnota nie je žiadna........ak si chce banka, či verejná alebo štátna správa overiť údaje, stavy majú svoj systém...........

Mila 123, UZ nie je súčasťou DP, podáva sa samostatne
... a áno UZ sa podáva cez formulár na stránke Finančnej správy, následne sa UZ automaticky prenesie do registra účtovných závierok ... a register poskytuje dáta z verejnej časti cez tzv. API na ďalšie spracovanie komukoľvek
ivka70
29.09.22,02:03
misoft
29.09.22,03:23
Dušky, Finstat berie údaje z registra účtovných závierok, a do RUZ sa údaje ťahajú z podaného DP z FS SR...................

..................a register poskytuje dáta z verejnej časti cez tzv. API na ďalšie spracovanie komukoľvek
Takže ako to správne chápem: UZ je dostupná na stránke FS - cez API si ju môže pozrieť, prevziať ktokoľvek.... je teda voľne dostupná.... ale FinStat si niečo zoberie a ak chceš viac, zaplať, pričom si to môžeš pozrieť inde a zadarmo... nie je to tiež podvod?
To by sa potom mohlo stať, že na stanici si pozrieš cest. poriadok - vidíš linku, číslo vlaku, ale časy - za tie si musíš zaplatiť, aby ti ich nejaký súkromník odkryl!
avalik
29.09.22,09:17
misoft, finstat neponúka len údaje z UZ, ale aj mnohých iných verejných zdrojov - máš tam aj výpis z ORSR , info o dlhoch a nedoplatkoch, vytvorené grafy z údajov z UZ (tie grafy ti register UZ neponúka, musíš si ich vytvárať sám ak potrebuješ)
... veď si vyber nejakú firmu alebo súbor firiem podľa svojich kritérií a vyhľadávaj ich údaje (aj historické) zverejnené na webe a urob si výstupy podľa ponuky na finstat
... ak platené služby finstat nepotrebuješ, tak si ich neobjednáš, ale ani finstat ti neposiela faktúru štýlom, že zaplať lebo to musíš/potrbuješ - ty musíš vyvinúť aktivitu a požadovanú službu si objednať