Lula S.
26.09.22,17:23
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s dedením pokiaľ zosnulá už žiadnu rodinu nemala a ja som s ňou žila takmer 14 rokov? Pre upresnenie: pred 9. rokmi zomrel jej syn, s ktorým som bola zasnúbená, ale nestihli sme sa zobrať keďže osud to zariadil inak. Keďže nikoho iného nemala a mala ma rada, tak som s ňou zostala ja. Čiže bola som osoba spolužijúca viac ako jeden rok ako pred jej smrťou. Pohreb narýchlo vybavil jej synovec (bol príbuzný zo strany jej muža, nie z jej). Keďže bol dlhé roky starostom vo vedľajšej obci, tak má konexie a ani na pohrebe ma nespomenul, pritom na ňu kašlali a ja som bola jej najbližší človek, aj keď sme neboli pokrvné príbuzné. Nikdy som nič nechcela, ale teraz som si uvedomila, že by bolo smutné, ak by to prepadlo štátu. Neviem, či jej synovec zo strany jej manžela má nárok dediť ak vybavil pohreb on. Ja som mala u nej trvalý pobyt od r. 2009. Neviem ako a či má zmysel sa prihlásiť o dedičstvo lebo verím tomu, že o mne notárovi nepovie. A neviem ako inak by na mňa notár prišiel. Či si to zisťuje, kto tu mal trvalý pobyt keďže o žiadnych iných príbuzných neviem. Zosnulá vždy hovorila, že nemá už vôbec nikoho a že mi to tu zostane. Moja hlúposť, že to nemám na papieri, ale nikdy som nebola na peniaze a neviem, či zanechala predsa len nejakú závet. Ďakujem.
ivka70
26.09.22,15:27
Ty by si mala byt dedicom:
https://ficek.sk/dedicske-skupiny-118
Lula S.
26.09.22,15:34
Ahoj, ďakujem, aj ja si to myslím. Len neviem v tom až tak veľmi chodiť a preto každá rada dobrá. Nechcem aby to prepadlo štátu. To radšej predám a časť peňazí darujem na dobrú vec.