janep
27.09.22,18:55
Dobrý deň, som na predĺženej rodičovskej dovolenke s dcerou do 6 rokov jej veku. Zdravotný stav sa nám zlepšil a chcela by som naspäť nastúpiť do prace. Moja otázka znie, ak by sa jej náhodou zdravotný stav zhoršil a musela by som sa k nej vrátiť domov opäť na rodičovskú dovolenku, je povinný zamestnávateľ to akceptovať? Dalujem
veronikasad
27.09.22,17:09
poberáš aj rodičovský príspevok ?
veronikasad
27.09.22,17:12
§ 166 ZP
(2)
Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.
janep
27.09.22,17:12
Ano poberám
Tweety
27.09.22,17:14
Je za predpokladu, že si splníš oznamovaciu povinnosť podľa §160 odst.3
3)Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
veronikasad
27.09.22,17:21
ano, je povinný zamestnávatel tvoju novu žiadosť akceptovať.
janep
27.09.22,17:55
Super Dakujem :)
veronikasad
28.09.22,06:14
Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti, nástup na RD treba oznámiť zamestnávateľovi písomne mesiac vopred, RD musí trvať najmenej jeden mesiac...