nestvitema
29.09.22,12:20
Prosím vás, musím podať dodatočné DP DPH a KV, ak som DPH odviedla podľa vyučtovacích faktúr a nie podľa dokladov DPH? Opravovali sme budovu a chlapi mi priebežne nosili faktúry za stavebný materiál. No teraz po 5 mesiacoch mi doniesli doklady DPH, že či mi ich treba ???? V 3 prípadoch išlo o prechod mesiaca, čiže ja som DPH odviedla napr. v 06 2022 ( fa), ale daňový doklad je vystavený ešte v 05 2022. Celková suma odvedenej DPH stále sedí, len jeden mesiac to mám plusom a druhý mínusom oproti riadnemu DP. Vopred ďakujem za pomoc.
kn-alka
29.09.22,10:30
čo znamená že nosili faktúry a teraz doklady DPH? faktúra je tiež doklad na odpočet DPH ... doniesli doklady ale odviedla si DPH? odvádzaš DPH z vyšlých faktúr a nie z došlých


DPH sa odvádza z vyšlých faktúr a tebe doniesli faktúry - došlé faktúry?
Mila123
29.09.22,10:38
k DPH musíte odviesť DPH z Vašich vydaných faktúr a zo všetkých prenosov DP podľa dátumu dodania .....ale nemusíte si uplatniť DPH podľa dátumu dodania, dá sa uplatniť aj neskôr , najdlhšie však do konca kal. roka v kt. sa uskutočnilo dodanie.......
nestvitema
29.09.22,10:39
Zle som sa vyjadrila, pardon : ja som si uplatnila odpočet DPH z došlých faktúr (bolo treba nakúpiť stavebný materiál, ktorý nám fakturovali na firmu). Stalo sa ale, že sme tovar objednali na konci mesiaca a do konca mesiaca zaplatili zálohu, ale tovar dodali až v ďalšom mesiaci. Tak predajca ku koncu mesiaca vystavil daňový doklad DPH. Po dodaní tovaru v ďalšom mesiaci potom vystavil konečnú faktúru. No a ja som si odpočet DPH uplatnila podľa tej vyučtovacej fa a nie podľa daňového dokladu DPH....
tigy
29.09.22,12:24
Odpočet DPH z klasickej faktúry s vyčíslenou DPH si môžete uplatniť aj neskôr (do konca kal. roka), presne ako píše Mila123.
Ak by ti ale doniesli neskôr faktúru, kde je samozdanenie, tak tam už treba robiť dodatočné DP podľa dátumu dodania (asi jediná nevýhoda samozdanenia).
nestvitema
30.09.22,06:02
Ďakujem všetkým za pomoc. Prenos DP tam nemám, tak to teda nechám tak a žiadne dodatočné podávať nebudem.