Darcy B
01.10.22,17:25
Dobry den,

na zivnost prevadzkujem web, v ramci ktoreho pisem clanky, pricom hlavny prijem mam z reklam, ktore na mojich strankach/v ramci clankov nasadzuje automaticky Google. Prijem z tejto sluzby mi pritom Google vyplaca automaticky kazdy mesiac.

Teraz v case PN nepisem nove clanky, ale isty prijem mam stale zo zobrazovania reklam v ramci uz uverejnenych clankov. Moze byt toto v rozpore so splnenim poziadaviek pre narok na nemocenske?

A dalsia vec. Teraz v case PN som dostal ponuku na zakazku, ktoru zvladnem zrealizovat jednoducho za 5 min (pridanie par linkov v ramci existujucich clankov), a teda na to nie je potrebny ziadny extra pracovny vykon. Moze byt aj toto problem?

Vopred velmi pekne dakujem za odpovede.

S pozdravom
Duri
Dáša_
01.10.22,16:59
Živnostníkovi môžu legálne vypomáhať rodinní príslušníci, ktorý majú dôchodkové poistenie, respektíve sú už dôchodcovia. A ja absolútne nevidím problém, aby mama zvládla zadať niekde nejaký ten link. Tu je článok zameraný špeciálne na jednoosobové sro, ale pre živnosť je to detto https://www.pravnenoviny.sk/od-roku-2020-mozu-rodinni-prislusnici-legalne-vypomahat-aj-v-jednoosobovych-s-r-o Si predstav, že sú aj veľké firmy, ktoré sú prevádzkované fyzickou osobou. To by potom, keď ide na maródku nemohol robiť nikto vo firme....
veronikasad
01.10.22,17:27
SP nesleduje príjem živnostníka počas PN. Je povinný dodržiavať liečebný režim. Teda ani fakturovať činnosť, ktorú vykonal osobne by nemal, môžu mu vypomáhať rodinní príslušníci, ktorí sú doch.poisteni, alebo poberatelia dôchodku.
Darcy B
01.10.22,17:50
Dakujem za odpovede. Ta fakturacia Googlu je teda OK?

A este jedna vec mi napadla, aj ked na zaklade vami uvedeneho tusim odpoved.

Mozem obcas v case, kedy mi je lepsie napisat nejaky clanok (prerusovane s prestavkami, podla toho ako mi to zdravotny stav umoznuje...), v ramci ktoreho Google automaticky nasadi nejake reklamy, z ktorych zrejme budem mat isty velmi maly prijem? Tento prijem pritom bude zahrnuty v platbe za cely mesiac, kde su zaratane aj zarobky, ktore vychadzaju z mojej cinnosti z pred PN.

Ide mi o kontext toho, ze nemozem plnohodnotne vykonat svoju pracovnu cinnost, ale obcas mi moj stav umozni nieco urobit, takze by som to chcel myslim ze pochopitelne vyuzit na nejaku pracu v prospech mojej SZC, aby moj web kvoli PN nakoniec "neskrachoval".

Dakujem.
veronikasad
01.10.22,18:09
Aký máš predmet podnikania? Prácu vykonavas z domu? Ide o dlhodobejšiu PN?
Darcy B
02.10.22,06:49
Marketingove sluzby, pracu vykonavam z domu a na PN som skoro mesiac a min. dalsi mesiac este budem.