movin
29.09.06,21:12
Zdravim,
ako odstranim z gumolitu uz ten lep z lepiacej pasky?
menili nam okna, tak sme nabytok prikryli foliou a aby drzala dobre tak som ju prilepila o gumolit lepiacou paskou, lenze ked som to odlepila tak na gumolite zostalo to lepidlo a doteraz to este lepi, ako to mozem odstranit?

dakujem velmi pekne za pomoc
liba2
30.09.06,05:09
Záleží od druhu lepidla. Niektoré ide odstrániť vodou, na niektoré používam čistiaci benzín a už som odstraňovala aj technickým liehom. Treba vyskúšať.
movin
01.10.06,17:12
dik velmi pekne tieto som vyskusala aj tak zostalo to tam poprosila by som este aj nieco ine, apropo ten technicky benzin strasne smrdi, uz ho nechcem ani citit este teraz ked si na to spomeniem je mi zle
liba2
02.10.06,01:26
Záleží od druhu lepidla. Niektoré ide odstrániť vodou, na niektoré používam čistiaci benzín a už som odstraňovala aj technickým liehom. Treba vyskúšať.Myslím si, že technický benzín nie je čistiaci benzín. Čistiaci benzín kupujem v drogérii. Je to biela tekutina, vonia síce po benzíne, ale nesmrdí :D :D .
jess
02.10.06,04:45
Neviem síce o akú lepiacu pásku sa jedná, ale keď ja lepím nejaké plagáty na sklo výkladu a potom tú pásku chcem dať dolu, tak jednoducho nastriekam na ňu CLIN na okná ( s alkoholom) a ide to perfektne . :)
Chobot
02.10.06,06:38
dik velmi pekne tieto som vyskusala aj tak zostalo to tam poprosila by som este aj nieco ine, apropo ten technicky benzin strasne smrdi, uz ho nechcem ani citit este teraz ked si na to spomeniem je mi zle

U mňa, kde neuspeje lieh alebo benzín, tak nastupuje acetón (riedidlo C6000). Treba si len dať pozor, lebo ten rád rozpúšťa aj plasty alebo zotiera aj farbu. Takže s ním opatrne, ale je účinný.
Candy
02.10.06,06:54
skus este odlakovac, ten sice smrdi, ale mne to pomohlo
movin
06.10.06,05:54
jedna sa o klasicku priesvitnu lepiacu pasku, nic extra, aj odlakovac som skusala aj tak to tam je a lepi sa to, neviete nieco ine na odstranenie? dik
Chobot
06.10.06,06:58
jedna sa o klasicku priesvitnu lepiacu pasku, nic extra, aj odlakovac som skusala aj tak to tam je a lepi sa to, neviete nieco ine na odstranenie? dik

Pokiaľ si odstránila nosnú fóliovú čsť lepiacej pásky a zostala Ti tam len lepiaca časť, tak ak ide o klasickú lepiacu pásku, tak to pôjde ľahko tým acetónom. Pokiaľ Ti tam zostala aj rá nosná fólia, tak tú musíš mechanicky odstrániť (opatrne zoškrabať) až po lepiacu časť. Tú fóliu žianou chémiou neodstrániš.
movin
06.10.06,18:31
folia mi neostala len ta lepiaca cast, tu by som rada odstranila len neviem ako, skusim este to co ste mi poradili a este som nevyskusala, ale kto vie aj iny sposob budem len rada dik velmi pekne
movin
12.10.06,14:51
nenajde este niekto nejaky sposob ako odstranit tu lepiacu cast z gumolitu? dik velmi pekne
Paula
12.10.06,15:19
Išla som otestovať likvidáciu toho lepiaceho. Síce som to testovala na tej obojstranne lapiacej páske, čo sa používa pri lepení linolea. To lepiace som nastriekala už tu spomínaným prostriedkom na všetko - WD 40 a utrela handričkou. Krásne to lepiace zmizlo, lino sa nepoškodilo (teda to moje nie).