Opessos
05.10.22,16:41
Zdravím,
pred nedávnom som predal automobil. Bol som ho odhlásiť na úrade a technický preukaz s potvrdením o odhlásení som poslal novému majiteľovi poštou aby si ho mohol prihlásiť.
Bohužiaľ akosi som zabudol na PZP a keď som volal do poisťovne povedali mi, že pre zrušenie PZP musím doniesť potvrdenie o odhlásení vozidla ktoré samozrejme nemám. Čo mám robiť? Dá sa žiadať o potvrdenie o odhlásení vozidla aj keď mi už jedno potvrdenie dali a auto je prepísané? Nedá sa o niečo také požiadať náhodou aj elektronicky? Keď som pozeral portál slovensko.sk nič také som nevidel.
Vďaka.
Katy a R
05.10.22,14:57
Požiadaj nového majiteľa nech ti pošle mailom scan nového TP - to je dostatočná príloha k zrušeniu PZP.
Ak by nebol ochotný - skús si stiahnuť zo stránky SKP.sk - tam je tiež uvedené, odkedy je na MV uzavreté nové PZP - aj keď neviem, či toto poisťovňa uzná (to len ako krajná možnosť ??)
Škoda, že si si nespravil kópiu - neviem, ako s duplikátom na DI - zrejme zadarmo to nebude
buchač
05.10.22,14:57
Predpokladám, že všetko by si najradšej riešil elektronicky.
Ale keď elektronicky, tak elektronicky...kontaktuj nového majiteľa, nech ti pošle kópiu TP.

No v dnešnej dobe sa proste určité veci elektronickou formou nerobia...a aj keby sa to dalo, čo ale v tomto prípade neprichádza do úvahy.
Takže len ísť osobne na DI a do poisťovne, objasniť situáciu a poradiť sa...samozrejme, že nasypať si popol na hlavu...potom už len dúfať, že sa to nejak v dobré obráti