Majkah30
05.10.22,16:48
Zamestnanec absolvuje niekoľko pracovných ciest do mesiaca. Používa pritom svoje osobné auto. Cestovný príkaz si vystavuje raz za mesiac, kde uvedie všetky cesty naraz - je to pre neho jednoduchšie. Ja mám s tým ale problém (možno zbytočný) nakoľko cena PHM sa v priebehu mesiaca mení a teda podľa mňa by si mal za každú pracovnú cestu vystaviť samostatný cesťák. Nerada by som ho zaťažovala, na druhej strane - zase aby som to aj ja mala dobre. Môžem teda v jeho prípade použiť priemernú mesačnú cenu uvedenú na stránke štatistického úradu a uznať taký mesačný cesťák? Vďaka
avalik
05.10.22,20:03
zamestnanec si sám vystavuje cestovný príkaz? ten má vystaviť zamestnávateľ,
zamestnanec predkladá vyúčtovajnie pracovnej cesty ...

bločky z tankovania nepredkladá? je nejaký iný dôkaz o vykonaní ciest?

§ 7 (5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len „doklad o kúpe“). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len „štatistický úrad“).
Nandrolon
06.10.22,06:49
Osobne si myslím, že stačí zobrať zo stránok štatistického úradu priemernú cenu PHM paliva, ktoré je uvedené v technickom preukaze a prepočítať na najazdené kilometre.
Ak to chceš mať ale nepriestrelné, tak nestačí spriemerovať ceny za PHM za daný mesiac, ale musíš použiť vážený aritmetický priemer, teda cena v danom týždni a dané kilometre v danom týždni.
Takto to ale nerieši asi nikto v SR.
Bločky dávaš vtedy, ak čapuješ napr. prémiové palivo a chceš ho preplatiť. Ak bločky nemáš, berie sa cena zo stránok ŠÚ.
Nandrolon
06.10.22,06:51
Rád by som videl zamestnávateľa, ktorý vystavuje cestovné príkazy jednotlivým zamestnancom.
Bloček z tankovania NIE JE dôkaz o vykonaní pracovnej cesty ako uvádzaš v treťom riadku.
Mila123
06.10.22,07:12
u nás .......ak máš vysvetľovať dookola zamestnancovi, skontrolovať, opravovať a máš program na CP urobíš raz dva......
Nandrolon
06.10.22,08:09
U nás si ich robí každý sám, ak ho má zle, tak mu ho nadriadený nepodpíše a on sa už sám do budúcna naučí.