Martin2525
13.10.22,19:55
Dobry den,*poprosim vas o radu. Kupil som v minulosti byt v nadstavbe, ktora 5 rokov stala. Byt je teda na najvyssom poschodi a v case, ked bol krov este bez krytiny, sedavali*tam holuby a spinili na krov, ktory bol cely zasrany. Postupne sa spravila strecha a omietky, ale holuby sa tam dostali znovu a byvali tam cele mesiace. Teraz ked*mi konecne stavebnik odovzdal byt, citil*som tam priserny zapach po holuboch. Vetral som vkuse 2 mesiace. Na betonovom potery su husto viditelne stopy po truse, na stenach*len sem-tam stopy po truse. Kvoli zapachu som sa rozhodol ocistit sadrokartonove stropy, omietky aj betonovy poter roztokom octu. Nepomohlo. Nepomohol ani roztok sava, specialnej nemocnicnej dezinfekcie Dezanol a ani prizvana firma, ktora to striekala 2x chemikaliou na dezinfekciiu. Rozhodol som sa skusit zakryt*poter, lebo ten sa mi javil najviac postihnuty trusom. Pokryl som komplet podlahy celeho bytu parotesnou foliou ale ani po par dnoch zapach nezmizol. Otazka, ci to ide zo sadrokartonoveho stropu (boh vie, ako je tam spravena parozabrana), alebo z omietok. Skusil som na stene o ploche 10m2 dat dole 2mm-vrstvu feinputzu a odhalila sa omietka, ktora je dost husto zaspinena*od trusu. Otazka je, ci ten trus preraza cez ten feinputz, alebo ta omietka pachne od holubov, ktore boli v priestore. Nechcem ani pomysliet skrabat cele omietky dolu. Existuje nejaky penetrak alebo farba, ktore by ten holubi zapach pohlitili?Dakujem za vsetky rady.
faro1
14.10.22,07:50
Myslím si, že zápach ide zo sadrokartónového stropu. Skús sa tam pozrieť inšpekčnou kamerou.
mari2x
14.10.22,07:53
vraj merkaptany dokážu prekryť smrad po holuboch