Ajdinka
18.10.22,09:43
Dobrý deň, súčasťou žiadosti o udelenie štátneho občianstva v SR je aj potvrdenie zamestnávateľa o zaplatení dane z príjmov a o zaplatení poistného na verejné zdravotné poistenie, sociálne poistenie a starobné dôchodkové sporenie - mám dať mzdový list za každý rok, alebo čo mám doložiť zamestnancovi? má niekto s tým skúsenosti? ďakujem
kn-alka
18.10.22,07:44
určite potvrdenie zamestnávateľa, nie rovno potvrdenie z uvedených inštitúcií?
Ajdinka
18.10.22,07:50
len to musím za každý rok urobiť kopiu potvrdenia o zaplatení daní z príjmov zo závislej činnosti, a k SP a ZP poisťovni o zaplatení odvodov aké potvrdenie? je to zhruba 20 rokov dozadu
avalik
18.10.22,07:51
pozri zákon o štátnom občianstve - skúma sa občan, nie zamestnávateľ - od zamestnávateľa predkladá potvrdenie po pracovnom pomere + žiadateľ predkladá kópiu pracovnej zmluvy
Ajdinka
18.10.22,07:59
zamestnankyňa mi doniesla vytlačený papier Doklady k žiadosti o udelenie štátneho občianstva v SR kde sa okrem iných potvrdení vyžaduje " potvrdenie zamestnávateľa o zaplatení dane z príjmov a o zaplatení poistného na verejné zdravotné poistenie, sociálne poistenie a starobné dôchodkové sporenie", je tam aj to čo ste spomínali
tigy
18.10.22,08:31
Nemám s tým skúsenosti, ale pýtajú len potvrdenie o zaplatení, nie doklady preukazujúce zaplatenie...
Ja by som mu jednoducho dala papier, že ako zamestnávateľ potvrdzujeme, že za tie a tie roky boli za tohto zamestnanca zaplatené odvody aj dane (samozrejme, ak naozaj boli zaplatené).
V tom zozname tak či tak chcú od žiadateľa aj potvrdenia o zaplatení od daňového úradu a zdravotnej poisťovne, takže si vaše potvrdenie vedia overiť....
misoft
18.10.22,08:47
mimotemy
Žiadateľ už nie je povinný dokladovať niečo, čo verejná a štátna správa môže overiť sama - stop byrokracii!
https://datalab.digital/stopbyrokracii/
lutsine28
24.10.22,09:39
Pekný deň,

tiež riešim podobne potvrdenie, chcem sa spýtať ako ste to nakoniec vyriešili, ako to má vyzerať, dakujem za odpoved.
Ajdinka
04.11.22,08:26
prepáčte, až teraz to čítam, volala som tam a stačí len formou listu potvrdenie, kde sa uvedie komu sa odvádzalo zdravotné, sociálne a dań