Mila123
19.10.22,15:02
Dobrý deň,
zamestnanec sro na služobnom aute zaplatil za PHM v ČR svojou bankomatovou kartou(bol služobne).
Ako toto účtujete? Ďakujem
avalik
19.10.22,13:50
mal preddavok na ZSC? tak zúčtovať ... a záleží či to chcem prehnať cez vyúčtovanie CN, alebo na 501
Mila123
19.10.22,14:56
žiaden preddavok nebol, zabudol si vziať bank. kartu z podnik. účtu...
avalik
19.10.22,15:08
to sa mi nechce veriť, že ani eurá mu neboli vydané pred nástupom na ZSC
Mila123
19.10.22,15:41
ani mne sa tomu nechce veriť.......
nerobíme im účtovníctvo, robíme im iba mzdy, požiadali nás o výpočet, ich účtovníčka ukončila PPV a majú novú účtovníčku, ktorá zlyháva......(zajtra idem osobne k nim, zistím)
pán (obchodný riaditeľ, nie je konateľ, nie je majiteľ, je zamestnancom) k nám doniesol doklady, kt. nie sú kompletné, predložil aj doklad na tankovanie, nemohla som sa mu venovať osobne, mala som iného klienta.......
Avalik zisťujem ako je správne a či vôbec správne naúčtovať CP a tankovanie do služob. auta z účtu zamestnanca.....
ivka70
19.10.22,16:14
U nas v takom pripade doklada zamestnanec vypis k tej transakcii z uctu a uctuju to, co mu stiahla banka v EUR.
Mila123
19.10.22,19:14
ďakujem, a čo s DPH, je možné z takto uhradeného dokladu žiadať o refundáciu DPH z EU (do 30 09 2023)?
avalik
19.10.22,20:58
pán obchodny riaditeľ nemá vyplatenú stálu zálohu na drobný nákup a pracovné cesty?
Nandrolon
20.10.22,03:28
Ja by som použil kurz ECB deň pred dátumom tankovania, prepočítal daným kurzom a zúčtoval. Momentálne sa ale nedokážem vyjadriť, či účtovať aj DPH, podľa mňa nie.
Okrem toho keď píšete o tých zálohách..... Milujeme manažérov s "ťažkými peňaženkami", ktorí idú kupovať vec kľudne za 50 eur a čakajú v podnikovej pokladni na zálohu ako Božie zmilovanie.
Nikdy som žiadnu zálohu nebral, ani keď som kupoval oveľa drahšie veci, proste zaplatím zo svojho a za pár dní to vyúčtujem v pokladni. Ale niekto behá za zálohami kľudne 4 x do mesiaca, pričom jedna operácia je vydanie zálohy, druhá operácia je vrátenie zálohy a tretia operácia je vyúčtovanie. Ak je vo firme takýchto ľudí 10, tak mesačne je hneď o 120 operácií naviac.
Mila123
20.10.22,06:35
DPH sa dáva z EU dokladov ako nedaňová, po neuznaní refundácie z EU ide do daňových nákladov.........overím si, či aj z takto zaplateného dokladu je možné žiadať o refund DPH z EU......
Nandrolon
20.10.22,06:49
My dávame DPH napr. z ročnej zahraničnej diaľničnej známky na účet 518 a žiaden refund ďalej neriešime.