Sundown
24.10.22,08:30
Po skonceni skoly sme nemali peniaze na kupu bytu. Zobrali sme si teda hypotekarny uver. Mame dobre zamestnanie a vzhladom na stupajuce uroky sme sa rozhodli splatit cely uver. Banka vsak este aj za to chce dalsie peniaze. Uz ma to nebavi prosikat sa v banke. Ma niekto dobru radu a podeli sa ? Dakujem

Po " nadhernej " ceste po vsetkych slovenskych bankach, som dnes poobede podpisal refinancny uver v jednej banke s urokom 0 %
Podla etikety Porady je nepripustna reklama. Keby niekto mal zaujem, poslem info v SS
P.s. buchac: v pripade zaujmu si vygugli
ivka70
24.10.22,06:52
Precitaj si zmluvu, ktoru si s bankou ohladom uveru uzavrel.
Samozrejme, ze banke chce peniaze "navyse", lebo chce jej sa musi oplatit it uver poskytnut. A pri predcasnom splateni doplatis uroky, ktore by jej isli do konca uveru.

Odporucam, splatil kazdy rok max. tolko, kolko mate dohodnute, ze mozete predcasne splatit bez poplatkov v termine vyrocia zmluvy (zvycajne byva 20% sumy uveru) - ak teda mate taku podmienku v uverovej zmluve dohodnutu.
V banke ti k tomu urcite daju info, ak to nedokazes najst v zmluve.
Banku v tomto neobabres, vzdy sa bude drzat zmluvnych podmienok.
Uvery su vzdy vyhodne najma pre banky :)
Mila123
24.10.22,09:20
fixácia už Vám skončila???? ako dlho ste majiteľ nehnuteľnosti?
Sundown
24.10.22,10:08
Fixacia konci v decembri, byt mame 7 rokov
Mila123
24.10.22,11:43
ak nemáte dohodnutý predčasný vklad (splatenie úveru) tak zrušenie úverovej zmluvy chce banka spoplatniť......skúste si preniesť HU do inej banky, táto transakcia by Vás nemala nič stáť, tam si dohodnite iné pre Vás výhodnejšie podmienky......
Nandrolon
24.10.22,13:29
Toto je najschodnejšie riešenie.
buchač
24.10.22,14:26
Mila123 (Dnes 14:43) ....skúste si preniesť HU do inej banky, táto transakcia by Vás nemala nič stáť, tam si dohodnite iné pre Vás výhodnejšie podmienky...
=====================
Hm...výhodnejšie je čo ?
Ísť z úroku 2,90% na 3,50% ?

Lebo ja by som si pozrel pre uverejnením takéhoto názoru najprv na porovnanie hypoték.
https://www.financnahitparada.sk/hypoteky/hypoteky-na-refinancovanie
Sundown
24.10.22,16:11
Dakujem. Nezostava mi nic ine , len sa vybrat na okruznu cestu okolo bank
Chobot
24.10.22,18:55
Načo chceš chodiť po bankách? Veď ty nechceš úver. Ty ho chceš splatiť a to urobíš len v jednej banke - tam, kde máš úver.
jelalim
24.10.22,19:21
20% mozete predcasne zaplatit bez poplatku aj teraz.

Ak Vám fixácia končí v decembri, vôbec nechápem čo riešite v decebri môžete bez poplatku splatiť celú hypo.
ivka70
25.10.22,04:01
To zavisi od toho ako ma dohodnute zmluvne podmienky, nie kazdy ma v zmluve moznost splatenia celej sumy bezodplatne ku dnu fixacie ....
Sundown
25.10.22,06:47
V zmluve nemam moznost predcasneho splatenia
Chobot
25.10.22,09:58
Nemusíš to mat v zmluve, môže to byť uvedené vo všeobecných obchodných podmienkach, na ktoré zmluva určite odkazuje.

Všetko sa nedá dať do zmluvy.
Sundown
25.10.22,10:57
Bol som v banke, trvaju na pokracovani uveru. Preto chcem refinancovat
weblavzp
25.10.22,18:29
Poplatok za predčasné splatenie hypotéky je zo zákona maximálne 1 % z predčasne splatenej sumy v čase podania žiadosti o predčasné splatenie. Podľa zákona môže tento poplatok zahŕňať iba oprávnené náklady banky, ktoré súvisia s predčasným splatením hypotéky. Banka pritom tento poplatok môže, ale nemusí uplatniť, čo prakticky znamená, že ho uplatňujú všetky banky, ponúkajúce na Slovensku úvery na bývanie.
Ak chcete mať predčasné splatenie hypotéky bez poplatkov, naplánujte si termín bezplatného predčasného splatenia na výročie fixácie. Banka navrhne úrok na ďalšie obdobie fixácie, s ktorým nebudem súhlasiť a vtedy nastupuje zo strany banky vyhlásenie úveru za okamžite splatný. Zaplatíte dlžnú sumu a úver je vyplatený. Požiadajte písomne vašu banku o splatenie, najlepšie je to riešiť cez svojho finančného poradcu, ak nejakého máte.
Sundown
26.10.22,15:51
vygugli si