nebus
29.10.22,01:19
moj dedo podpisal susedovy cca asi 6 arov svojho pozemku no pozemok ma vecsiu rozlohu ten prepisal cely pozemok celu parcelu na seba a teraz nam chce zobrat pozemok pod dedovim a nasim dom dedo a jeho bratia uz neziju ako postupovat dalej ,vsetko sa to zacalo diat po ROEP moj otec a teta su na parceliach pisany no su tam aj ludia co nie su otcovy surodenci a pozemky mal dedo s bratmi na liste vlastnicva vlastnili to len oni traja ,dedo mal prededit po bratoch bratia boli bezdetny zomreli skor ako dedo a po ich smrti to v dobrej viere ako ze vymenil so susedom za pozemok pod nasim domom no nedal do zapisu a sused nam to teraz chce zobrat tu doslo k zamene mena ich otec ma take iste meno ako dedov brat ako postupovat dakujem
Chobot
29.10.22,00:09
V prvom rade napísať príspevok a zadanie tak, aby sme to pochopili.
mari2x
29.10.22,05:31
dedo už asi nežije ? ( LV sa nedá ukradnúť - je to "zápis na katastri" )
Mária27
29.10.22,08:08
Na katastri ti musia ukázať všetky listiny, aby si zistila a mohla dokázať skutočnosť, a potom môžeš robiť ďalšie kroky. Pozri § 68 ods. 3 katastrálneho zákona:

"Verejnosť zbierky listín je obmedzená. Prístup k listinám uloženým v zbierke listín sa umožňuje len vlastníkovi alebo inej oprávnenej osobe, ich právnym predchodcom a právnym nástupcom. "

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/162/20191001
nebus
29.10.22,09:40
dakujem za odpoved este som doplnil otazku
Mária27
29.10.22,09:59
Ak by ste obnovili dedičské konanie po dedových bratoch, mohli by namiesto deda dediť len jeho deti (vnuci už nie).
nebus
29.10.22,10:00
moj otec zije aj teta