poodleman
29.10.22,17:16
Nazdar,pred cca mesiacom aj pol sa mi stala taká vec,že v noci začala kvapkať voda a ráno bola menšia potopa,myslel som si,že to robí hadička na vodu,že bude zlé už tesnenie,vymenil som hadičku za novú,no nepomohlo,nakoniec som musel kúpiť celý napúšťací ventil nový nakoľko na diely sa nepredáva a bolo po probléme.Odvtedy prešiel cca mesiac aj pol a zas ten istý problém, kvapká...nechápem,čo to môže spôsobovať,nechcem totiž to kupovať každý mesiac nový ventil.Vie mi niekto poradiť,kde môže byť chyba? WC je Jika kombi a napúšťací ventil od Alcadrain. Prípadne ak ten Alcadrain je oničom,vie niekto poradiť nejakú kvalitnejšiu alternatívu? Ďakujem
Chobot
29.10.22,15:50
Neviem, čo máš za WC, ale je to divné, že ti vytopí miestnosť. Splachovacie ventily sú robené tak, že keď pretečú, majú prepad do WC misy, takže nádržka nevytečie von.

Nemám absolútne žiadnu šajnu, kde ti to kvapká - keby si to aspoň lepšie popísal, alebo odfotil. Takto môžeme len tipovať, čo to môže byť.

Kvapká to von, čo do nádržky? Kvapká to aj keď je plavák hore? A je plavák hore? Nebráni mu niečo vo zdvihu? Máš dobre nastavenú hladinu? ....

Akú vodu používaš vo WC? Z verejného vodovodu, alebo zo studne? Usádza sa vodný kameň na ventile?



Doplnenie:
Teraz už vidím, kde to kvapká. Ak to kvapká tam, kde si označil, tak to bude najskôr v tesnení.
Pozri, či je medzi tým plastovým hrdlom a kovovým koncom hadičky tesnenie a aké hrubé. Skús kúpiť rovnaký priemer, ale z hrubšej gumy (či silikónu), prípadne tam daj 2 tenšie, ak to závit dovolí.


A ak je hadička našponovaná, že ťahá celý ten spoj dole, tak áno, môže byť lepšie dlhšia hadička, alebo problém by mohlo odstrániť aj koleno (dole na obr.), ktoré by zabezpečilo, že hadička sa bude napájať zospodu a nie zboku, kde pôsobí veľkou pákou, ako písal misoft na obrázku.
poodleman
29.10.22,19:15
Pridal som hore foto o aké WC sa jedná.No lenže problém je práveže na vonkajšej časti,kde sa spája s hadicou viď druhá foto. ...áno to máš pravdu,pokiaľ by sa to dialo v nádrži je to tak ako píšeš.Z ničoho nič po mesiaci a pol to znova začalo...nikto sa toho ani nedotkol...Vodu používam s verejného vodovodu a je tvrdá,áno sú časté problémy s vodným kameňom,ale toto mi je dajaká záhada už...
buchač
29.10.22,19:55
Hm...keď tak pozerám na foto ?
1. Máš tam vôbec tesnenie ?
2. Ak áno, tesnenie prilieha na obe strany spoja ?
3. Máš tam správne tesnenie ?
4. Je matica dobre pritiahnutá ?

Chyba je jednoznačne v spoji (alebo v tebe ;) )...ostáva už len sa s tým pohrať.
mari2x
30.10.22,04:19
".Z ničoho nič po mesiaci a pol to znova začalo" vidím 2 zvláštne možnosti VYSVETLENIA
-- máš tesnenie z vodoscvrkávajúceho sa materiálu
-- máš biotesnenie na báze cukru ! :D
---- robíš si z nás prdel
- hadica je príliš napnutá smerom dolu
sito
30.10.22,07:26
:D

... možno je to vyskratované vedenie, krátke? Alebo krátka hadica?
mirko70
30.10.22,09:39
myslím si,že to je jedno akú vodu používaš,problém môže byť celkom jednoduchý. Ako tu niekto písal treba sa pri montáži trocha pohrať,býva to tak pri montáži či už aj umývadla,práčky alebo wc takýmito hadicami. Trvá to aj určitý čas pokiaľ si ako sa hovorí sadne takže,preto sa nové tesnenie neuťahuje na fest ale po určitom čase sa dotiahne,lebo sa stane presne toto.(horšie je už len prasknutie materiálu). Zo snímku je zrejmé,že hadica nie je kolmo k ventilu.Ale môžem sa aj mýliť a je to len uhlom pohľadu.
misoft
30.10.22,09:57
Ako pozerám na foto hadice - máš to zle. Ten spoj je namáhaný - samotná hadica je ohnutá dole, takže aj keď tam máš tesnenie - nesedí dokonale (dole je pritlačené, hore má medzeru) - oba musia byť v jednej osi.
poodleman
30.10.22,10:57
marix2x: áno,čakal som samé hejty,hneď ako som to sem pridal...avšak tie môj problém neriešia...myslím to úplne vážne!!! stalo sa mi to už druhýkrát! kúpil som novú hadicu 80cm aj nový ventil.Prv som vtedy vymenil hadicu nepomohlo,potom som kúpil nový ventil už to bolo ok.Avšak len na nejakú dobu,potom to znova začalo po čase kvapkať...čo nechápem ani ja sám,že tak zrazu...a nie predstav si,že nemám ho ani z vodoscvrkávajúceho materiálu ani dokonca z cukru :o :-D a nie nerobím si prdel,keby som si robil prdel tak by som to sem asi nepísal...myslíš,že dlhšia hadica by problém vyriešila? Len či už nebude moc dlhá zase...pokiaľ viem,tak v obchode mali po 80cm už len 120 najbližšie.

sito: hadica sa mi zdá tak akurát,keď bolo WC nové,mal som rovnakú jedine ventil bol ešte od Jiky a dlho dlho nebol žiaden problém...odkedy som prvýraz kúpil nový od ešte Alcaplastu(terajší Alcadrain) to začalo...

mirko70: skúšal som už všelijako,aj menej zatiahnuť s citom aj viacej,nikdy nie na fest...áno nie je kolmo,to máš pravdu...myslíš,že dlhšia hadica by tento problém vyriešila?
poodleman
30.10.22,11:01
Môže byť kľudne,ale v tom prípade je zaujímavé,že to netieklo hneď po namontovaní...takže? navrhuješ dlhšiu hadicu??
buchač
30.10.22,11:13
poodleman (Dnes 13:01) navrhuješ dlhšiu hadicu??

poodleman (Dnes 12:57)
kúpil som novú hadicu
vymenil hadicu nepomohlo,
dlhšia hadica by problém vyriešila?

sito: hadica sa mi zdá tak akurát

mirko70: ...myslíš,že dlhšia hadica by tento problém vyriešila?
=========================
Hadica hore, hadica dole...samá hadica, jak u blbých.
Nespomínaš ale tesnenie...máš ho tam vôbec ???
misoft
30.10.22,11:28
"Kvapká to von, čo do nádržky? Kvapká to aj keď je plavák hore? A je plavák hore? Nebráni mu niečo vo zdvihu? Máš dobre nastavenú hladinu? ...."
Toto nijako nesúvisí s plavákom, nastavením hladiny v nádržke. Pokiaľ sa pozrieš - je to prívod vody DO ventilu MIMO nádržky. A tam je to stále POD TLAKOM vody. Nejaký ventil v nádržke do neovplyvňuje.
poodleman
30.10.22,12:06
Tak pokiaľ to má byť kolmo tak jedine už dlhšia hadica ma napadá,darmo sa Ti nepáči...Tesnenie je súčasťou hadice a je tam napevno,nedá sa vymeniť,len celá nová hadica...Minule bol úplne presne tento istý problém,kúpil som novú hadicu,namontoval a furt kvapkalo...odmontoval som,kúpil som nový ventil,bolo po probléme...lenže...prešla určitá doba znova to kvapká...a ešte raz opakujem!!! nerobím si srandu...už to prestáva byť vtipné...Akurát som vyskúšal troška dotiahnuť hadicu,ešte viacej to kvapká nie menej! Tak ja už fakt neviem...
sito
30.10.22,12:41
sito: hadica sa mi zdá tak akurát

Nespomínaš ale tesnenie...máš ho tam vôbec ???

:D

Ventil je to biele z umelej hmoty prichytené tou umelou matkou. Prevažnú časť ventilu nie je vidieť, svoj účel spĺňa v splachovacej nádržke. Ta kovová matica je šróbenie na prívode vody do nádržky, hadica. Ak by tam nemal žiadne tesnenie, ta kvapka by tam nebola, ale to, čo je v Herľanoch. Hadica môže byť tak akurát. Akurát ak jej chýba tak 0,5 - 1,0 cm a môže šponovať. Po namontovaní tesnenie držalo, po čase šponovaním a nedostatočným utiahnutím sa v hornej časti uvoľní, čo umožní minimálny únik vody, preto ta kvapka vody dole na prívode. Píše, že jedno tesnenie tam je, ale nič sa nestane, ak tam ešte jedno gumové vloží. Jedine to sa môže stať, že to prestane kvapkať.

:D
buchač
30.10.22,12:45
poodleman (Dnes 14:06)
Tak pokiaľ to má byť kolmo tak jedine už dlhšia hadica ma napadá,darmo sa Ti nepáči...Tesnenie je súčasťou hadice a je tam napevno,nedá sa vymeniť,len celá nová hadica..Akurát som vyskúšal troška dotiahnuť hadicu,ešte viacej to kvapká nie menej!
Tak ja už fakt neviem...
========================
Tu nejde o to, čo sa mne páči/nepáči.

Od začiatku tu bola reč len o hadici...tesnenie si nespomínal. Ozaj, vieš o tom, že sú hadice aj bez tesnení ???

Že po dotiahnutí viac kvapká ?
Tak tam sú len dve možnosti.
1. Tesnenie je zle položené - nesedí správne
2. Tesnenie je zlé - pretlačené, prasknuté, seknuté...

NEDÁ vymeniť ? To akože myslíš vážne, to fakt ?
No keď myslíš...ALE veľmi zle myslíš.

Máš dobrú sebakritiku...fakt NEVIEŠ.
Zavolaj si niekoho, kto veci rozumie a výsledok bude rozhodne rýchlejší, ako vypisovanie na nete.
mari2x
30.10.22,13:31
ty budeš nejaký technický TRULLO
vyber tesnenie / pozri či je čelo hadice hladké / aj plocha na vývode / daj tesnenie (priemer !! ) - prvé môže byť to od "fera"/dotiahni miernou silou / ak kvapká pridaj druhé tesnenie napríklad GUMU / nemôže kvapkať ! :D
mari2x
30.10.22,13:37
OMLúVAM SEBA SITOVI, lebo prvý spomenul guma druhé tesnenie = vyzerá to , akoby mal reálnu prax
misoft
30.10.22,15:32
Ako prvé sa prichytí flexi hadica práve na nádržku, pretože môžeš presne vycentrovať a dotiahnuť. Až potom pripevníš na otvárací ventil prívodu vody. Ide o to, že tá umelá hmota je pružnejšia, ako kov na ventile. Ak je potrebné - tak kúp dlhšiu - sú 50, 60, 80, 90. 100cm so závitmi 1/2", 3/8" (bežné priemery). Ak bude dlhšia - dá sa aj upraviť polomer "zalomenia" - a teda i lepšie upevnenie na tej umelej hmote (je to svinárňa, ale použitie silónu nie je práve najšťastnejšie riešenie, ale "úspora" je "úspora"). A je tiež dobré tam vložiť i patričné tesnenie - ale doťahovať s mierou a hlavne presne (niekedy pomôže i obyčajná teflon. páska pre prípadné utesnenie i v závitoch za centov https://cdn.hornbach.sk/data/shop/D04/001/780/491/139/033/DV_8_8463757_01_4c_CZ_20170328182859.jpg).
sito
30.10.22,16:33
:D

Myslím si, že sa tu už dozvedel všetko o ventile, tesnení, počte tesnení, hadici, pnutí hadice, dĺžke hadice, pripojení hadice, atď.

Takže už len odstrániť skrat, ale to musí sám , že ... ?

:D
mirko70
31.10.22,03:22
dlhšia hadica nemusí byť vždy riešením. Ako tu podotkol misoft,najskôr sa montuje k nádržke až potom k ventilu s vodou,ale zo záberu je vidno,že tá hadica nie je kolmo k ventilu,čo znamená,že treba dať dlhšiu aby nebola taká ohnutá a nebude sa namáhať len jedna strana tesnenia.Aj Chobot dal dobrý nápad stým kolenom,takže nebude hadicu ohýbať ale pôjde pekne kolmo dole.Treba vyskúšať.
sito
31.10.22,12:45
:D

Ak si toto, tému celú prečítal? A napriek tomu to bude kvapkať. Tak to bude kvapkanie na karbid ...

:D
romana147
31.10.22,13:00
toto je podobné ako :
nikde mi netečie voda
batériu mám zavretú
vodomery mi vykazujú spotrebu
=
z NEÚPLNýCH a NETECHNICKÝCH informácií nič nezistí ani Ježiškov bratranec
romana147
31.10.22,13:21
oko nie je ženské prirodzenie = oko VIDÍ !, že v pozdĺžnej osi máš uhol medzi koncovkou hadice a holendrom

ak nevieš odlahčiť hadicu, daj tam 1 gumové tesnenie s hrúbkou minimálne 1,5 mm = vyrovná ti NEROVNOBEŹNOST ĆELA HADICE A BIELEHO PLASTOVÉHO VÝVODU OD VENTILU
misoft
31.10.22,14:10
To koleno - tiež je dobré riešenie.