MartanZneba
31.10.22,14:11
Dobrý deň, potreboval by som pomôcť. Plánujem predávať tabakové výrobky cez E-SHOP, aké podmienky treba splniť ?

Som SZČO, neplatiteľ DPH.
Za každú odpoveď Ďakujem.
S pozdravon.
misoft
31.10.22,13:57
Uja Gúgeľa nepoznáš? Ten ti odpovie. Ale podľa mňa - predávať tabak a cigarety cez e-shop - pekná volovina, najmä, ak si ich kúpiš skoro na každom rohu.
https://ficek.sk/ake-su-podmienky-predaja-tabaku-a-tabakovych-vyrobkov-12418
Dnes krabičku pod 4€ NEZOŽENIEŠ (nepočítam pašované!!!! a to by si asi neposielal a ak, poslali by ťa niekam s obmedzeným výhľadom) - a pochybujem, že niekto si bude objednávať kartón (10 balíčkov) po 4,80€/ks (48€) + poštovné a čakať 3 dni na doručenie. A aby si aj zarobil, musel by si ich cenu zdvihnúť, inak pôjdeš do mínusu. To radšej natiahne papuče a na rohu si ich kúpi priamo.
pavol54
31.10.22,14:09
veľa krčmičiek a malých predajní cigarety nepredáva lebo sa to neoplatí. myslím že musíš byť platiteľ spotrebnej dane tým automaticky aj dph a tie daňové výkazy
veronikasad
31.10.22,14:11
Predajná cena tabaku a tabakových výrobkov je stanovená zákonom, nie je možné predávať za nižšiu, ale ani vyššiu cenu. Veľmi málo zákazníkov bude chcieť k nej platiť ešte poštovné, poobzeraj sa po inom produkte ...
pavol54
31.10.22,14:15
ako bývalý fajčiar som mal najväčší problém ak mi došli v nedeľu, že fúha, ešte väčší problém bol ak boli prázdne vrecká na dve veci mi bola cestovná vkladná knižka a kreditky neboli, v najbližšej krčme mars 4,40 predstava že si zavolám a kurier mi donesie o dva dni ,by mi dovtedy suchú hubu zatočilo okolo uší :)
veronikasad
31.10.22,14:18
Pavol, nesuhlasím - platitelom spotrebnej dane nie je predajca (obchodník)cigariet, nemusí byť ani platitelom DPH, pokial neprekročí limit obratu ... Nepredávaju, lebo rabat od predajcu je nízky a nemôžu si ho svojvolne navyšovať (účtujem novinový stanok)
MartanZneba
31.10.22,14:21
Dobrý, prevažne by sa jednalo o žuvacie tabaky a elektronické cigarety.
veronikasad
31.10.22,14:24
Neďaleko nášho činžiaku je takáto predajňa, zrejme samotné mu to moc nevynáša, lebo tam má aj výdajné miesto Zásielkovne.
pavol54
31.10.22,16:43
no veď preto som napísal "myslím si" , a to že sa im "predaj neoplatí" neskúmam príčiny, len som to uviedol ako fakt, ktorý povedal majiteľ krčmy, čo si aj potvrdila.