claude
20.09.06,10:36
S dôchodcom sa môže uzatvoriť pracovná zmluva na dobu určítú alebo len na neurčitú?
Paula
20.09.06,08:38
S dôchodcom sa môže uzatvoriť pracovná zmluva na dobu určítú alebo len na neurčitú?

Oboje je možné.
jankasm
20.09.06,10:31
S dôchodcom sa môže uzatvoriť pracovná zmluva na dobu určítú alebo len na neurčitú?

S dôchodcom môžeš uzatvárať klasicky pracovný pomer ako s každým iným zamestnancom, je to len a len na zamestnávateľovi.
milanr
27.06.07,11:09
Dobrý deň, chceme na dobu určitú prijať na pracovnú zmluvu poberateľa starobného dôchodku. Prosím poraďte, či to je takto O.K.
1. Prihlásiť do SP. Neplatí na NP,IP,PvN. Predložil mi Rozhodnutie o priznaní dôchodku zo S.R. aj Č.R. Musím to niekam na SP ohlásiť, že sme zamestnali dôchodcu, ktorý poberá dôchodok z 2 štátov ?
2. Prihlásiť do ZP. Platí 4% ako ostatní ZC.
3. Nárok na NČZD nemá, uplatní si až pri RZD rozdiel medzi príjmom a dôchodkom.
4. Aké doklady mám od neho pri vstupe ešte pýtať ? Osobný dotazník som mu už dala vypísať.
5. Nárok na pomernú časť dovolenky bude mať podľa ZP ?
6. Po skončení PP. Urobím odhlášky + ELDP + Potrvdenie o ZM. Musím mu vystaviť aj Zápočtový list ?
Ďakujem
azuz
27.06.07,11:16
Dobrý deň, chceme na dobu určitú prijať na pracovnú zmluvu poberateľa starobného dôchodku. Prosím poraďte, či to je takto O.K.
1. Prihlásiť do SP. Neplatí na NP,IP,PvN. ÁnoPredložil mi Rozhodnutie o priznaní dôchodku zo S.R. aj Č.R. Musím to niekam na SP ohlásiť, že sme zamestnali dôchodcu, ktorý poberá dôchodok z 2 štátov ?Nie som si istá, myslím, že nie.
2. Prihlásiť do ZP. Platí 4% ako ostatní ZC. Áno
3. Nárok na NČZD nemá, uplatní si až pri RZD rozdiel medzi príjmom a dôchodkom. Áno
4. Aké doklady mám od neho pri vstupe ešte pýtať ? Osobný dotazník som mu už dala vypísať. Doklady nie sú nutné žiadne (ak už máš rozhodnutie o priznaní SD, len si opísať údaje z OP a kartičky poistenca.
5. Nárok na pomernú časť dovolenky bude mať podľa ZP ? Áno
6. Po skončení PP. Urobím odhlášky Áno+ ELDP Áno, prípadne aj skôr, ak bude žiadať o prehodnotenie dôchodku+ Potrvdenie o ZM Áno. Musím mu vystaviť aj Zápočtový list Áno, viď §75 ZP?
Ďakujem
Odpovede som napísala zeleným.
milanr
29.06.07,05:54
Vďaka za odpovede. Nebola som si istá tým nahlasovaním na SP pracujúceho dôchodcu. Viem, že niekedy sa to muselo hlásiť a dôchodcovia mohli robiť max. 1 rok a súčasne pobrerať dôchodok. Ale od nového zákona o sociálnom poistení č. 461/2003 to zrušili.