Plumps
05.11.22,08:07
Chceme si kupit byt pomocou hypotekarneho uveru. Takmer vsetko uz mame doriesene aj s bankou. Jedine co nam zostava oznamit banke dobu splacania uveru. Ma niekto, kto uz hypover bral s tym skusenosti ? Nechceme sa zadlzit na cely zivot, ani obmedzit svoj zivotny komfort. Dakujem
kopretinka
05.11.22,09:45
som nepochopila,to my akože ako máme vedieť,že aké máte príjmy,aké chcete mesačné splátky,a čo si predstavujete pod pojmom životný komfort? a vôbec nevieme,či sa za 20 rokov nerozídete/nerozvediete.....a kopu iných okolností.......
Plumps
05.11.22,10:09
dakujem za radu
Mila123
05.11.22,12:11
zistite si či je možné vkladať peniaze bez zbytočného spoplatnenia (ja mám hypotéku a môžem vkladať mimoriadne splátky stále k výročiu zmluvy)....
rozhodujúci je fakt, akú budete mať fixáciu úrokov (poprípade zmeníte banku)
a i napriek tomu, že sa nechcete zadĺžiť na celý život, určite si dajte nižšie splátky, vopred neviete koľko zarobíte........
a budete sa chcieť hypotéky zbaviť, tak ju vyplatíte pri ukončení fixácie.....
ale nižšie splátky Vás "chránia" pred poklesom príjmu,....
a za cca 10 rokov ani nebudete vedieť, že splácate hypotéku
Chobot
05.11.22,12:34
Tak im oznám, že splatíte za 5 rokov. A máš po probléme.
Blachsus
05.11.22,14:55
Ak tomu dobre rozumiem, riesis rovnaky problem ako my pred rokmi. Dospel som k tomu nazoru. Hypouver si zober na najdlhsiu dobu splacania ako sa da - 30 rokov. . Vyjdu ti tak najnizsie mesacne splatky, ktore neohrozia tvoj standartny zivotny komfort. Ak sa ti podari v case fixacie nejake € usetrit, mesiac pred skoncenim fixacie oznam banke mimoriadnu splatku . Znizis si tak vysku uveru, z ktorej budu vychadzat pri novej fixacii. Mesacna splatka sa ti tak este znizi a mozes si este viac odlozit na den novej fixacie. Uver tak splatis bez problemov a za nizsiu dobu splacania A hlavne vsetko mas pod svojou kontrolou